اتاق ایران میزبان هیات تجاری عالیرتبه ایتالیایی

0
۲۷۵ بازدید

معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از برگزاری اجلاسی بزرگ با حضور صاحبان شرکت ها و صنایع عمده ایتالیایی طی چهارشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: هیات تجاری عالیرتبه ایتالیایی به سرپرستی خانم فدریکو گویدی وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا در این اجلاس شرکت خواهد کرد.

علی اکبر فرازی در گفت وگو با ایرنا، با بیان آنکه این هیات عالیرتبه تجاری ایتالیایی سه شنبه این هفته وارد تهران خواهد شد، افزود: وزیر امور خارجه ایتالیا همچنین این هیات را در سفر به تهران همراهی خواهد کرد، هیات ایتالیایی علاوه بر دیدار با مقامات سیاسی و عالیرتبه کشورمان، با همتایان ایرانی خود درخصوص چگونگی توسعه مناسبات در بخش های مختلف اقتصادی با یکدیگر گفت وگو خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: مدیران ارشد شرکت های بیمه ساچه، بانک های معتبر، شرکت های خودروسازی، داروسازی، شرکت نفتی انی (ENI) و شرکت هایی که در زمینه آب، نیرو، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارند در این هیات ایتالیایی حضور دارند.

فرازی با تاکید براینکه اتاق بازرگانی ایران روز چهارشنبه این هفته میزان این هیات عالیرتبه تجاری ایتالیایی است، اظهار داشت: از طرف های ایرانی اعم از مدیران شرکت های ایرانی و مسئولان بخش های دولتی و خصوصی برای حضور در این اجلاس دعوت به عمل آمده که امیدواریم آنها با مذاکره با همتایان ایتالیایی خود به نتایج مثبتی دست یابند.

معاون امور بین الملل اتاق ایران با بیان آنکه ایتالیا قبل از تحریم، مهمترین شریک تجاری ایران بوده است، گفت: به طور طبیعی این کشور بدنبال تحکیم و گسترش وضعیت اقتصادی خود در ایران است اما این موضوع بدان معنا نیست که بازار ایرانی برای واردات هر نوع کالا باز است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14552