ابهام در مولفه های تاثیر گذار بر هیجانی شدن بورس بازها

0
۲۸۲ بازدید

گروه بازار سرمایه : روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت طبقه دهم اتاق بازرگانی ایران میزبان فعالان اقتصادی کشور از جمله طیب‌نیا وزیر اقتصاد، رؤسای اتاق‌های اصناف، تعاون و بازرگانی، نمایندگان مجلس، نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور و سایر فعالان بود.

در این همایش بنا است تا راهکارهای عملی و اجرایی برای مقررات‌زدایی از بروکراسی پیچیده اداری، وضعیت نظام بانکی کشور، مشکلات تعرفه‌ای، حقوق مالکیت فکری ارائه شود. در خلال این برنامه وزیر اقتصاد برای نخستین‌بار حرف‌هایی زد که شاید در دو سال اخیر دولتمردان پاسخی به آن نداده بودند.

وزیر اقتصاد در مورد سقوط اخیر بازار بورس گفت: این وضعیت به دلیل رفتارهای هیجانی افراد حقیقی است که در بازار بورس فعالیت می‌کنند و برخی افراد با انتشار برخی از اخبار تصمیمات عجولانه‌ای می‌گیرند که توصیه می‌کنیم برای حضور در بازار سرمایه برمبنای اطلاعات و مشورت با افراد متخصص تصمیم‌گیری کنند. وزیر اقتصاد اگر چه دلیل سقوط نماگر های بورس را بر گردن حقیقی های هیجانی این بازار انداخت اما نگفت که چه عواملی باعث هیجانی شدن این معامله گران خرد بازار شده است. وزیر اقتصاد ادامه داد: وضعیت بازار سرمایه مثبت است و با روال روبه‌رشدی مواجه خواهیم بود، چرا که دولت بنا دارد از بازار سرمایه حمایت کند چرا که عمدتاً منابع مالی لازم برای فعالیت‌های تولیدی و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی از بازار سرمایه تأمین شود. طیب‌نیا همچنین از ایجاد برخی اصلاحات در آینده نزدیک در بازار سرمایه خبر داد و گفت: همانطور که در روزهای آغازین کار با مشکلات زیادی مواجه بودیم و به مرور برطرف شد این مسائل نیز با تدبیر دولت به مرور برطرف خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12755