کد خبر: 5973
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳

ابراز اطمینان جانت یلن نسبت به رونق اقتصادی آمریکا

ابراز اطمینان جانت یلن نسبت به رونق اقتصادی آمریکا

رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشستی که پشت درهای بسته انجام شده تاکید کرده است که اقتصاد آمریکا خواهد توانست به هدف رشد ۳درصدی دست یابد.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داده است که جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشستی که پشت درهای بسته برگزار شده بر این مساله تاکید کرده است که رشد اقتصادی آمریکا به بیش از 3 درصد خواهد رسید و نرخ تورم این کشور نیز مطابق با اهداف تعیین شده از سوی فدرال رزرو خواهد بود.بر اساس این گزارش منابع آگاه اعلام کرده اند که جانت یلن این اظهارات را در نشست گروه 30 که پشت درهای بسته برگزار شده انجام داده است. گروه 30 یک گروه غیر انتفاعی است که متشکل از نمایندگان بخش خصوصی و عمومی است و ریاست آن را ژان کلود تریکت رئیس سابق بانک مرکزی اروپا بر عهده دارد.

مایکل اسمیت سخنگوی فدرال رزرو آمریکا حاضر به توضیح در این خصوص نشده است. نشانه های مربوط به ضعف اقتصادی آلمان، کاهش رشد ژاپن و چین و ادامه بحران در منطقه یورو موجب نگرانی های بین المللی شده و این مساله تاثیر زیادی بر کاهش ارزش دلار و افت شاخص سهام داشته است.انتشار آمارهای نگران کننده اقتصادی آمریکا در روز چهارشنبه نیز موجب افزایش نسبی قیمت طلا شده است. هنوز بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا اواسط سال 2015 میلادی نرخ بهره را افزایش خواهد داد.برخی مقام های فدرال رزرو بر این باورند که رشد اقتصادی آمریکا طی سال آینده به 2.6 تا 3 درصد خواهد رسید.