آیا یونان میتواند با استفاده از فروش ذخایر طلای خود از بحران عبور کند؟

0
۴۸۸ بازدید

آیا یونان میتواند با استفاده از فروش ذخایر طلای خود از بحران عبور کند؟

محمد امین ناطقیان

aminnateghian@yahoo.com

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار ، انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا و وضعیت بحران مالی یونان قرار خواهد داشت.به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تحلیل تکنیکال حاکی است که سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۲۰۵ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد تا ۱۲۰۸ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.بر اساس این گزارش سطح حمایتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ۱۱۹۵ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا تا ۱۱۹۱ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.توصیه تحلیلگران اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی این است که برای سرمایه گذاری در بازار طلا منتظر روشن شدن وضعیت بحران مالی و بدهی یونان باشند.شاخص ارزش دلار در برابر شش ارز معتبر بین المللی در پایان مبادلات روز جمعه با افزایش نسبی ۰.۴۱ درصدی روبرو شده است. ادامه روند صعودی ارزش دلار می تواند به ضرر قیمت جهانی طلا باشد.

تحلیلگران اقتصادی در مصاحبه با کیتکو تاکید کردند که روند نوسانات ارزش دلار آمریکا و بحران مالی و بدهی یونان مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود.به گزارش کیتکونیوز، قیمت جهانی طلا هفته گذشته برای دومین هفته متوالی با افزایش روبرو شد و رشد ۱.۸ درصدی را ثبت کرده است.بر اساس این گزارش قیمت طلا روز پنج شنبه پس از انتشار بیانیه فدرال رزرو آمریکا با رشد ۱.۵ درصدی روبرو شده بود. قیمت هر اونس نقره نیز در هفته گذشته بیش از ۱.۳ درصد افزایش را تجربه کرده است.نظرسنجی کیتکو نیوز از فعالان بازار طلا و کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که قیمت طلا در روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد داشت و بحران یونان مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا خواهد بود.البته خوانندگان کیتکو نیوز اعلام کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد. بخش زیادی از نااطمینانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به وضعیت بازار طلا در روزهای آینده ناشی از بحران مالی و بدهی یونان است.

به گزارش جهان اقتصاد، نشست فوق العاده وزرای دارایی منطقه یورو قرار است روز دوشنبه برگزار شود. اگر یونان قادر به بازپرداخت بدهی های خارجی خود نباشد ورشکست خواهد شد و مجبور به ترک منطقه یورو می شود.دیه گو ایسکارو تحلیلگر ارشد موسسه گلوبال اینسایت تاکید کرد که این احتمال وجود دارد که یونان و نهادهای بین المللی در آخرین لحظات به توافق دست یابند. یونان تا پایان ماه جاری فرصت دارد تا با نهادهای بین المللی به توافق برسد.نیک اگزارهوس تحلیلگر برجسته موسسه سی آی بی سی نیز تاکید کرد که تشدید بحران یونان به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود ولی تاثیر آن بر قیمت طلا در کوتاه مدت محدود است. البته پیش بینی آنچه که در خصوص یونان اتفاق خواهد افتاد سخت و دشوار خواهد بود.وی افزود: علاوه بر بحران یونان، انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا و نوسانات ارزش دلار نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13504