آیا قیمت طلا با کاهشی چشم گیر روبرو خواهد شد؟

0
۳۱۴ بازدید

تازه ترین تحلیل تکنیکال کارشناسان بانک مریل لینچ آمریکا نشان می دهد که اگر قیمت طلا سطح حمایتی ۱۱۹۹ دلاری را بشکند به زودی با افت شدیدی روبرو خواهد شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، مک نیل کوری تحلیلگر ارشد بانک مریل لینچ آمریکا تصریح کرد که سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۱۹۹ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی تا ۱۱۶۲ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.بر اساس این گزارش وی افزود: به نظر من قیمت جهانی طلا در روزهای آینده به شدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا قرار خواهد داشت.گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد. قیمت طلا پس از دو هفته افزایش متوالی، هفته گذشته با کاهش ۱.۵ درصدی روبرو شد و در پایان معاملات روز جمعه به مرز ۱۲۰۵ دلار در هر اونس رسید.

سردبیر پایگاه تخصصی اف ایکس استریت تاکید کرد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۰۱ دلار در هر اونس خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا وجود خواهد داشت.به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، دوانی میهتا تصریح کرد که تقویت ارزش دلار آمریکا در کوتاه مدت می تواند مهمترین عامل موثر بر نوسانات قیمت طلا باشد و این مساله فشار زیادی را بر قیمت این فلز گرانبها وارد خواهد کرد.بر اساس این گزارش وی افزود: سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ۱۲۰۵ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی به بیش از ۱۲۱۱ دلار خواهد رسید.به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، اظهارات اخیر رئیس فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر تقویت ارزش دلار داشته و این مساله می تواند موجب کاهش بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت شود.در صورت شکسته شدن سطح حمایتی ۱۲۰۱ دلاری قیمت طلا به زودی وارد کانال ۱۱۰۰ دلاری خواهد شد. بحران مالی و بدهی یونان و وضعیت تقاضای فیزیکی طلا در آسیا نیز می تواند عوامل مهمی برای تعیین قیمت طلا باشد.

موسسه سرمایه گذاری گلدمن ساش آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که قیمت جهانی هر اونس طلا طی ۳ ماه آینده به کمتر از ۱۱۸۰ دلار خواهد رسید.به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، تحلیلگران موسسه گلدمن ساش اعلام کردند که ادامه روند صعودی ارزش دلار و افزایش تدریجی نرخ بهره واقعی آمریکا موجب خواهد شد تا روند نزولی قیمت طلا ادامه یابد.بر اساس این گزارش قیمت جهانی هر اونس طلا تا ۳ ماه آینده به کمتر از ۱۱۸۰ دلار خواهد رسید و این رقم تا ۶ ماه آینده نیز به ۱۱۵۰ دلار می رسد. میانگین قیمت هر اونس طلا نیز تا ۱۲ ماه آینده به کمتر از ۱۰۵۰ دلار خواهد رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12900