آیا طلا نرخ ۱۳۰۰ دلاری را نشانه رفته است؟

0
۳۱۷ بازدید

قیمت طلا در بازارهای جهانی دیروز دوشنبه گرچه تحت تاثیر کاهش نسبی ارزش دلار با افزایش اندکی روبرو شد ولی این نوسان جزئی دوام چندانی نداشت و همچنان اونس طلا در سطح ۱۲۰۰ دلاری ماندگار شد.

به گزارش رویترز، علی رغم انتشار گزارش مربوط به افزایش نرخ تورم آمریکا طی ماه مارس و گمانه زنی های مربوط به افزایش زودتر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ، ارزش دلار امروز دوشنبه در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی با کاهش روبرو شده و این مساله موجب افزایش قیمت طلا شده است.بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به بیش از ۱۲۰۵ دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه نیز پس از انتشار گزارش مربوط به افزایش نرخ تورم آمریکا با رشد ۰.۶ درصدی روبرو شد.افزایش قیمت بنزین و قیمت مسکن در آمریکا موجب شده تا نرخ تورم این کشور برای دومین ماه متوالی در مارس افزایش یابد. کارشناسان اقتصادی بر این باورند که گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا همچنان فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند.

تازه ترین تحلیل تکنیکال اینوستینگ نشان می دهد که انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا در روزهای آینده و برگزاری نشست فدرال رزرو طی ۲۸ و ۲۹ آوریل مهمترین تاثیر را بر قیمت طلا خواهد داشت.به گزارش پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا در بازارهای جهانی همچنان بالاتر از سطح ۱۲۰۰ دلاری تثبیت شده است.بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال حاکی است سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۱۸۳ دلار خواهد بود و اگر این سطخ شکسته شود قیمت طلا با افت بیشتری روبرو می شود.از سوی دیگر سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۲۲۴ دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح می توان نسبت به افزایش بیشتر قیمت طلا امیدوار بود.قیمت طلا علی رغم افزایش نسبی در پایان مبادلات روز جمعه طی هفته گذشته با کاهش ۰.۱۲ درصدی روبرو شده است. گزارش سایت طلا حاکیست، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده است که نرخ تورم این کشور طی ماه مارس به ۰.۲ درصد رسیده است.این در حالی است که میزان خرده فروشی در اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته کمتر از انتظارات بوده است. گزارش دیگری نیز نشان می دهد که تولیدات صنعتی آمریکا در سه ماه نخست امسال با کاهش روبرو شده است.سرمایه گذاران بین المللی در روزهای آینده منتظر انتشار گزارش مربوط به وضعیت بخش مسکن آمریکا و فروش کالاهای بادوام در این کشور هستند. این آمارها تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.روشن شدن وضعیت بحران بدهی یونان نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11944