آپارتمان‌های متری ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان بیشترین معاملات را در تهران داشتند

0
۱۳۱ بازدید

واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان به ازای هر مترمربع با ۸.۲ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده تحولات بازار مسکن توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک مترمربع بنا در مهرماه امسال حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان به ازای هر مترمربع با ۸.۲ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در دامنه‌های قیمتی ۱۴ تا ۱۶ میلیون و ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان نیز به ترتیب با سهم‌های ۷.۹ و ۷.۶ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در ماه مورد اشاره توزیع حجم معاملات به‌گونه‌ای بوده که ۵۸.۳ درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران یعنی ۲۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان معامله شده است.

همچنین توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در مهرماه امسال نشان می‌دهد بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با سهم ۱۴.۷ درصد اختصاص داشته است.

واحدهای دارای زیربنای ۶۰ تا ۷۰ و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع بع ترتیب با سهم‌های ۱۴.۳ و ۱۱.۴ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع طی مهرماه ۹۹ واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع ۵۴.۵ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117682

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید