کد خبر: 4233
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

آیت الله هاشمی رفسنجانی: بهترین خدمت به نظام اسلامی شکستن بن بست ها و همکاری با دولت است

آیت الله هاشمی رفسنجانی: بهترین خدمت به نظام اسلامی شکستن بن بست ها و همکاری با دولت است


رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان مصادیقی از کارشکنی هایی که بعضی ها با ادعای دلسوزی و حمایت از مردم در امور سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور انجام می دهند، گفت: بهترین خدمت به نظام اسلامی شکستن بن بست ها و همکاری با دولت است که به قانون و برنامه پایبند است تا موانع داخلی و خارجی را بردارد و مردم به همه حقوق خود در زندگی برسند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی صبح امروز(چهارشنبه) در دیدار جمعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن، در پاسخ به توضیحات حاضران که از سوء مدیریت ها دولت های نهم و دهم و عواقب و عوارض آن بر اقتصاد، تولید، اشتغال و صادرات و واردات گله مند بودند، افزود: وظیفه هر دولتی تسهیل حضور مردم و بخش خصوصی در اقتصاد و حمایت و نظارت بر کارهاست و مخدوش کردن تولید، هیچ توجیهی ندارد.
وی با اشاره به تأثیرات منفی رکود و تورم در اقتصاد کشورها، اظهارکرد: تورم به رکود دامن می زند و رکود عامل تورم می شود و محصول آنها فلاکت است و خروج از رکود تورمی باید در اولویت کارها باشد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اهمیت رونق تولید و افزایش اشتغال برای هر جامعه ای، خاطرنشان کرد: خانواده ها با اشتغال پایدار ، هم امنیت اقتصادی دارند و هم احساس شرافت و بزرگی می کنند و جوانان شاغل ، خود را سربار جامعه و خانواده ها نمی دانند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص مباحثی که این روزها درباره عوارض صادرات مربوط به معادن بین دولت، مجلس شورای اسلامی و صادرکنندگان در جریان است، گفت: مصلحت کشور و منفعت مردم در تفاهم برای پیدا کردن راه حلی معقول است تا با حفظ آینده نگری صادرات مواد معدنی دوباره رونق بگیرد.
وی با بیان تفاوت های حضور بخش های دولتی و بخش خصوصی برای اقتصاد، به تدوین سیاست های اصلاح اصل ۴۴ قانون اساسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و افزود: قرار بود که به تدریج کارها به بخش خصوصی واگذار شود و رهبری به حق از آن انتظار انقلاب اقتصادی داشتند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان علل عدم موفقیت سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی در اجرا، به تشریح آثار مثبت و منفی تحریم ها برای کشور پرداخت و گفت: بخش های موفق دنیا با تعامل کار می کنند و ایران هم جاذبه ها و ظرفیت های فراوانی برای همکاری های متقابل دارد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش، از ظرفیت های بالقوه و بالفعل ایران اسلامی با تنوع مواد معدنی گفت و افزود: کسانی که وارد این بخش شدند، باید توجه داشته باشند که باید به تدریج به سوی تولید فرآورده ها بروند که هم ارزش افزوده بالایی دارد و هم باعث افزایش اشتغال می شود.