کد خبر: 111922
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۹

آموزش بیش از ۴۶۰ نفر در خانه های هلال استان سمنان در یک ماه گذشته

آموزش بیش از ۴۶۰ نفر در خانه های هلال استان سمنان در یک ماه گذشته

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان ؛ پریوش پیوندی معاون آموزش و پژوهش استان اظهار کرد : آموزش همگانی کمک های اولیه و امادگی در برابر مخاطرات  با هدف ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح در سراسر استان در خانه های هلال برگزار می شود.

وی افزود: در یک ماه گذشته در ۱۰ خانه هلال فعال و با حضور ۴۷ مربی هلال احمر  ۴۶۵ نفر در رده های مختلف سنی ( کودکان ، نوجوانان ، جوانان و برزگسالان ) این آموزش ها را فرا گرفتند. 

پیوندی با اشاره به آموزش و توانمندسازی نیروهای داوطلب خانه های هلال به عنوان بازوان جمعیت هلال‌احمر، افزود: تجهیز و ارتقای کیفی فعالیت خانه های هلال با هدف بهره مندی آحاد جامعه از این مراکز از اهداف مهم جمعیت هلال‌احمر در روستاها و مناطق شهری است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از به پایان رسیدن این دوره و اموزش های اولیه ، شرکت‌کنندگان ضمن سازمان‌دهی در تیم‌های مختلف جوانان، امدادگران و داوطلبان سایر آموزش‌های رسمی جمعیت هلال احمر را پشت سر می‌گذرانند و با شرکت در مانورهای محلی و سایر برنامه‌های داوطلبان، آمادگی جامعه را مقابل حوادث و بلایای طبیعی بالا می‌برند.