آموزش بیش از ۴۶۰ نفر در خانه های هلال استان سمنان در یک ماه گذشته

0
۳۸۲ بازدید

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال فعال در سطح استان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان ؛ پریوش پیوندی معاون آموزش و پژوهش استان اظهار کرد : آموزش همگانی کمک های اولیه و امادگی در برابر مخاطرات  با هدف ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح در سراسر استان در خانه های هلال برگزار می شود.

وی افزود: در یک ماه گذشته در ۱۰ خانه هلال فعال و با حضور ۴۷ مربی هلال احمر  ۴۶۵ نفر در رده های مختلف سنی ( کودکان ، نوجوانان ، جوانان و برزگسالان ) این آموزش ها را فرا گرفتند. 

پیوندی با اشاره به آموزش و توانمندسازی نیروهای داوطلب خانه های هلال به عنوان بازوان جمعیت هلال‌احمر، افزود: تجهیز و ارتقای کیفی فعالیت خانه های هلال با هدف بهره مندی آحاد جامعه از این مراکز از اهداف مهم جمعیت هلال‌احمر در روستاها و مناطق شهری است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از به پایان رسیدن این دوره و اموزش های اولیه ، شرکت‌کنندگان ضمن سازمان‌دهی در تیم‌های مختلف جوانان، امدادگران و داوطلبان سایر آموزش‌های رسمی جمعیت هلال احمر را پشت سر می‌گذرانند و با شرکت در مانورهای محلی و سایر برنامه‌های داوطلبان، آمادگی جامعه را مقابل حوادث و بلایای طبیعی بالا می‌برند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=111922