آمریکا بزرگترین واردکننده جهان شد

0
۵۳۲ بازدید

چین با صادرات ۲.۲۷۵ تریلیون دلاری بزرگترین صادرکننده جهان در سال ۲۰۱۵ و آمریکا با واردات ۲.۴۰۸ تریلیون دلاری بزرگترین واردکننده جهان در این سال شد.

چین با صادرات ۲.۲۷۵ تریلیون دلاری بزرگترین صادرکننده جهان در سال ۲۰۱۵ و آمریکا با واردات ۲.۴۰۸ تریلیون دلاری بزرگترین واردکننده جهان در این سال شد.

به گزارش خبرگزاری پانا،‌ جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی سازمان تجارت جهانی نشان می دهد صادرات جهان در سال ۲۰۱۵ با افت بیش از ۱۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

صادرات جهان که در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۸٫۹۸۸ تریلیون دلار اعلام شده بود در سال ۲۰۱۵ با کاهش ۱۳٫۲ درصدی به ۱۶٫۴۸۲ تریلیون دلار رسیده است.

واردات جهان نیز با افت ۱۲٫۲ درصدی از ۱۹٫۰۹۵ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۴ به ۱۶٫۷۶۶ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۵ رسیده است.

بر اساس این گزارش چین بزرگترین صادرکننده جهان در سال ۲۰۱۵ شناخته شده است. صادرات ۲٫۲۷۵ تریلیون دلاری این کشور معادل ۱۳٫۹ درصد کل صادرات جهان در این سال بوده است.

چین طی سال های اخیر توانسته است با پشت سر گذاشتن آمریکا به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود. در عین حال صادرات چین در این سال با افت ۲٫۹ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

آمریکا پس از چین دومین صادرکننده شناخته شده و ۱٫۵۰۵ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۵ صادرات داشته است. سهم آمریکا از صادرات جهانی در این سال ۹٫۱ درصد بوده و صادرات این کشور با افت ۷٫۱ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

آلمان با صادرات ۱٫۳۲۹ تریلیون دلاری در رتبه سوم قرار داشته است. صادرات آلمان نیز در سال ۲۰۱۵ با افت ۱۱ درصدی مواجه شده است.

بر اساس این گزارش آمریکا جایگاه بزرگترین واردکننده جهان را در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده و ۲٫۴۰۸ تریلیون دلار در این سال واردات داشته است. سهم آمریکا از کل واردات جهان در این سال ۱۳٫۸ درصد بوده است. واردات آمریکا طی این سال با افت ۴٫۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

چین با واردات ۱٫۶۸۲ تریلیون دلاری و آلمان با واردات ۱٫۰۵ تریلیون دلاری به ترتیب رتبه های دوم و سوم را از این نظر به خود اختصاص داده اند. سهم چین از کل واردات جهان ۱۰ درصد و آلمان ۶٫۳ درصد بوده است.

واردات چین در سال ۲۰۱۵ با افت ۱۴٫۲ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و واردات آلمان نیز ۱۳ درصد کاهش داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=30292