کد خبر: 196597
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱

آمریکا با کمبود گاز طبیعی مواجه است

آمریکا با کمبود گاز طبیعی مواجه است

 به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، تولیدکنندگان شیل در ایالات متحده برای تامین تقاضای فزاینده داخلی و بین المللی گاز طبیعی با مشکل مواجه هستند.

براساس این گزارش، تابستان گرمتر از حد انتظار و کمبود منابع انرژی جایگزین، ذخایر کشور را زیر میانگین فصلی قرار داده است و علیرغم افزایش قیمت بنزین، هیچ نشانه‌ای از بهبود سطح موجودی انبارها مشاهده نشد.

آخرین داده‌ها نشان می دهد که در حوضه شیل پرمین، که حدود 12 درصد از کل تولید گاز ایالات متحده را تامین می کند، تعداد دکل‌های حفاری برای دو هفته متوالی کاهش یافته است.

در حالی که شرکت‌های انرژی آمریکایی گاز طبیعی مایع (LNG) را با نرخ‌های بی‌سابقه به اروپا صادر می‌کنند، اخیراً تماس‌هایی برای کاهش این منابع برای اطمینان از وجود کافی برای بازار ایالات متحده مطرح شده است.

رویترز نوشت: با توجه به نزدیک شدن فصل گرما در اروپا و ایالات متحده و با توجه به اینکه افراد زیادی در هر دو مکان از گاز برای گرم کردن استفاده می‌کنند، چشم انداز قیمت گاز از دیدگاه مصرف کننده خوب به نظر نمی‌رسد .

در این گزارش اشاره شده است که بعید است قیمت گاز ایالات متحده نزدیک به سطح اروپا افزایش یابد، اما این قیمت نسبت به چند سال پیش که گاز ارزان بود به دلیل فراوانی آن، 300 درصد افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.