آغاز فاز سوم فیلترینگ هوشمند

0
۴۹۸ بازدید

گروه امورزیربنایی-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فاز اول و دوم فیلترینگ هوشمند اعلام کرد که فاز سوم فیلترینگ به نوعی از هفته قبل شروع شده و دیگر فیلترینگی در ورودی کشور انجام نمی‌شود.

محمود واعظی امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه دومین همایش ملی فضای مجازی پاک با اشاره به خروجی‌های فاز اول و دوم فیلترینگ هوشمند اظهار کرد: فاز سوم فیلترینگ به نوعی از هفته قبل شروع شده به این معنا که دیگر فیلترینگی که در ورودی کشور انجام می‌شد، وجود ندارد بلکه با طراحی‌های انجام شده این فیلترینگ تحت نظر دانشگاه‌ها، شرکت‌های FCP ، شرکت‌های FCP و ارائه‌کنندگان اینترنت صورت می‌گیرد که باعث می‌شود سرعت اینترنت بالا رود و در آینده می‌توانیم دست شرکت‌ها را باز بگذاریم که با مشتریان خود تعامل بیشتری داشته باشند.

او از رونمایی شبکه ملی اطلاعات، توسعه چهار برابری شبکه انتقال، توسعه سه برابری شبکه IP در سال ۹۵ خبر داد و به لزوم افزایش فرصت‌ها و کاهش تهدید‌های فضای مجازی برای رسیدن به فضای مجازی سالم در کشور اشاره کرد.

او با اشاره به تهدید‌ها و فرصت‌های فضای مجازی گفت: فضای مجازی باید از نظر فرهنگ‌سازی و آموزشی از طریق تبلیغ اعتقادات شیعی به گونه‌ای مدیریت شود که فرصت‌هایش افزایش یابد و تهدید‌هایش از طریق پالایش محتوای غیراخلاقی و ضد دینی مدیریت شود.

او ادامه داد: فضای مجازی باید باعث ارتقاء آگاهی مردم شود تا مردم بتوانند از این فضا در راستای سرعت‌ بخشیدن به زندگی فعالیت و حرفه خود استفاده کنند. در خصوص شبکه ملی اطلاعات کارهای زیادی انجام شده و امیدوارم سال ۱۳۹۵ از این شبکه رونمایی کنیم. همچنین توسعه شبکه انتقال در سال ۱۳۹۵، چهار برابر و هر آنچه که برای شبکه IP انجام شده سه برابر خواهد شد.

وی به نقش دولت و برنامه‌های آن در حوزه فضای مجازی اشاره و بیان کرد: دولت در برنامه‌هایش تلاش می‌کند شبکه ملی اطلاعات را سریع‌تر عملیاتی و دولت الکترونیک را زودتر راه‌اندازی کند و امیدوارم در آینده نزدیک گام اول دولت الکترونیک برداشته شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر افزایش پهنای باند اظهار کرد: در این دو سال گذشته پهنای باند از ۶۲۰ گیگابیت بر ثانیه به ۴۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده و امیدواریم اینترنت طوری در اختیار مردم قرار بگیرد که با تولید محتوای فاخر از آن بهتر استفاده کند.

واعظی با بیان این‌که سال ۱۳۹۴ خاطره تلخی نداشته، زیرا همه زندگی بر مبنای تلاش است، افزود: مردم ما به این بلوغ فکری رسیده‌اند که در دوران انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از فضای مجازی و اینترنت استفاده خوبی برای اطلاع‌رسانی کردند.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=28766