مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي چهارمحال و بختياري خبر داد ؛

آغاز فاز اجرایی توسعه‌ی خوشه‌ی صنعتی ماهیان سردابی در چهارمحال و بختیاری

0
۱۲۲ بازدید

پس از پایان مطالعات و امکان‌سنجی؛ فاز اجرایی توسعه‌ی خوشه‌ی صنعتی ماهیان سردابی در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر گفت: از آن رو که « خوشه‌های صنعتی » در سیاست‌های اقتصادی و صنعتی کشورهای توسعه یافته نقش‌ِ محوری دارند ؛  ایجاد و توسعه‌ی آن‌ها، یکی از ماموریت‌های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به شمار می‌رود.

حمیدرضا فلّاح با اشاره به دلایل توجیهی ایجاد خوشه‌ی صنعتی ماهیان سردابی، اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی، نیروهای متخصّص و ماهر و هم‌چنین جایگاه‌ موثر در تولید نهاده‌ها و خوراک آبزیان ؛ چهار محال و بختیاری را در یک‌دهه‌ی اخیر در رتبه‌ی نخست تولید ماهیان سردابی کشور قرار داده که بر همین اساس، آبزی‌پروری مزیّت نسبی این استان در راستای سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی محسوب می‌شود.

وی افزود : بنا بر نظر عمده‌ی کارشناسان ؛ استان چهارمحال و بختیاری با تولید بیش از ۲۲ هزار تُن ماهی سردابی به ارزش ۴۸۴ میلیارد تومان، نه‌تنها برند شاخصِ تولیدِ ماهیان سردابی در کشور است بل‌که مهم‌ترین صادرکننده‌ی منابع انسانی متخصّص و ماهر به سایر استانها نیز به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با پیش‌بینی نتایجِ اجرای خوشه‌‌ی صنعتی ماهیان سردابی، گفت: توسعه‌ی این خوشه‌ی صنعتی در راستای تقویتِ تولید خوراک آبزیان و پرورش ماهی؛ می‌تواند ضمن ارتقای بازدهی تولید، زمینه را برای تسهیل بازار فروش و خرید مواد اولیه‌ی صنعتِ پرورشِ ماهیانِ سردابی فراهم کند. 
گفتنی است تا کنون ۶ خوشه‌ی صنعتی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده که از این تعداد ؛  دو خوشه‌ی صنعتی فرش و گز خاتمه یافته، خوشه‌های قارچ و نساجی در مرحله‌ی مطالعات و امکان‌سنجی و خوشه‌های صنعتی خاتم و ماهیان سردابی نیز در فاز اجرایی قرار دارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=162557

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here