آغاز عملیات بازارگردانی در ۲ شرکت بورسی و فرابورسی

0
۱۰۸ بازدید

شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت داروسازی دکتر عبیدی با نماد معاملاتی “دعبید” از روز گذشته(سه‌شنبه) خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت داروسازی دکتر عبیدی با نماد معاملاتی “دعبید” از روز گذشته(سه‌شنبه) خبر داد. این در حالی است که عملیات بازارگردانی شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم به روش مبتنی بر حراج در فرابورس ایران از روز شنبه(۲۰ دیماه) آغاز می‌شود.

همچنین شرکت فرابورس پیش‌تر از آغاز بازارگردانی شرکت‌های توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز با نماد معاملاتی “گشان” و شرکت بیمه اتکایی امین با نماد معاملاتی “اتکام” به روش مبتنی بر حراج در فرابورس ایران در روزجاری(چهارشنبه) خبر داده بود.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه امسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=128160

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید