آغاز عملیات اجرایی بزرگترین کارخانه فروسیلیسیوم خاورمیانه در ملایر

0
۵۷۹ بازدید

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: این کارخانه توسط شرکت فروآلیاژ لوتوس آدلی(سهامی خاص) در زمینی به مساحت ۳۶ هزار مترمربع و با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان احداث می شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در آیین آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید فروسیلیسیوم ملایر که با حضور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور برگزار شد، اظهار داشت: این کارخانه بزرگترین کارخانه تولید فروسیلیسیوم در خاورمیانه است که سالانه ظرفیت تولید ۳۵ هزار تُن فروسیلیسیوم را دارد.

«حمیدرضا متین» افزود: این کارخانه توسط شرکت فروآلیاژ لوتوس آدلی(سهامی خاص) در زمینی به مساحت ۳۶ هزار مترمربع و با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان احداث می شود.

وی با بیان اینکه پروژه‌ای با این ظرفیت هنوز در کشور طراحی و اجرا نشده و برای نخستین بار در شهرستان ملایر اجرایی می شود، گفت: قراردادهای لازم برای اجرای این پروژه منعقد شده و کارخانه طبق برنامه زمان‌بندی تا سال ۱۴۰۲ تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان افزود: پنج طرح بزرگ صنعتی در شهرک صنعتی جوکار در دست اجراست که طی ۲ سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسند.

متین ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های تولید فروسیلیس در شهرک صنعتی جوکار سرمایه گذاری شده و تا اردیبهشت سال آینده ملایر به عنوان قطب تولید فروسیلیس کشور معرفی و مطرح خواهد شد.

وی با بیان اینکه واحدهای قبلی با ظرفیت ۱۲ هزار تُن در این شهرک احداث شده است، افزود: در حال حاضر یک واحد ۲۰ هزار تُنی نیز در دست اجرا است که تا پایان اسفند امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: علاوه بر این واحد تولیدی ۱۲ هزار تُنی و واحد توسعه ۱۲ هزار تُنی منیزیم از دولومیت هر ۲ مربوط به شرکت فروسیلیس غرب پارس نیز در دست اجرا است و تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

متین یادآور شد: طرح‌های موجود و همچنین طرح‌هایی که در دست بهره‌برداری است، ۷۰ مگاوات برق نیاز دارند که تا سه ماه نخست سال آینده، برق مورد نیاز آنها توسط شرکت برق باختر تامین خواهد شد.

عملیات اجرایی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ملایر نیز امروز و همزمان با ایام دهه فجر با حضور «محسن طرزطلب» مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور، «سیدسعید شاهرخی» استاندار همدان، نماینده مردم شهرستان و جمعی از مسوولان محلی در بخش جوکار این شهرستان آغاز شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=132032