آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید کاربید کلسیم در منطقه آزاد ماکو

0
۱۸۸ بازدید

عملیات اجرایی احداث اولین کارخانه تولید کاربید کلسیم منطقه آزاد ماکو با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو کلنگ زنی می شود.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از منطقه آزاد ماکو، مجموعه تولیدی کاربید کلسیم با اعتباری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد ریال در فاز اول، توسط بخش خصوصی شرکت طلوع آریا آفاق احداث خواهد شد و زمینه استحصال کاربید کلسیم به ظرفیت ۱۸ هزار تُن در سال را فراهم خواهد آورد.

این کارخانه صنعتی در فاز نخست، زمینه اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر را به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم و همچنین با صادرات سالانه ۵۰ میلیون دلاری، زمینه دست یابی به بزرگترین بازار مصرف در خاورمیانه را فراهم می کند.

شایان ذکر است انرژی شیمیایی که به وسیله کاربید کلسیم تولید می گردد دارای نیروی بسیار قوی بوده و نوآوری جدیدی در صنعت به وجود آورده است .

این ماده جزو مواد الزامی و لیدر پیشرو صنعت بشمار می آید .کاربید کلسیم از عوامل بسیار مهم در صنعت فولاد سازی می باشد .از کاربید کلسیم گاز استیلن تولید می شود که نقش بسیار مهمی به جهت قدرت برش کاری در ساخت و ساز دارد .کاربید در پاکسازی محیط زیست نقش حساسی را بازی می کند .

توانایی های صنایع کاربید در بهینه سازی و کارایی محصولاتی که ارایه می دهد به چشم می خورد . سرمایه گذاری در این حوزه می تواند کیفیت بالای محصول ، بهینه سازی و بازگشت مناسب سرمایه گذاری را به همراه آورد .

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115263