آصفری عنوان کرد: نارضایتی صهیونیست‌ها بازی سیاسی است

0
۶۴۰ بازدید

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: محمدحسن آصفری، کارشناس مسائل سیاسی، درباره اقدام حماس در پذیرش مرزهای ۱۹۶۷ و به رسمیت شناختن تلویحی رژیِم صهیونیستی در سند جدید سیاسی خود گفت: حماس به جای اینکه امروز از خواسته مردم فلسطین که مقاومت در برابر صهیونیست‌ها دفاع کرده و آن را پیگیری کند، دست به دامن و آویزان حکومت‌هایی شده که از حامیان اسرائیل در منطقه هستند و تنها ژست مبارزه با رژیم صهیونیستی می‌گیرند.

حماس برای جلوگیری از لکه‌دار شدن سابقه‌اش رفتارش را اصلاح کند

وی اظهار کرد: اینگونه رفتارها که بوی فراموشی انتفاضه و مقاومت می‌دهد از هر جریانی سر بزند مورد تأیید مردم فلسطین نیست و فلسطینیان نیز به سادگی از کنار آن نخواهند گذشت.

آصفری با بیان اینکه بروز این اتفاقات رنگ و بوی سیاسی دارد، گفت: این مسئله نشان‌دهنده وجود دست‌های پشت‌پرده برای نفوذ در حماس و تغییر مشی و رویکرد آن است و بهتر است حماس تا پیش از اینکه آسیب بیشتری ببیند و اعتراض مردم را برانگیزاند نسبت به اصلاح این سند اقدام کند و سابقه خوب خود را لکه‌دار نکند.

این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: حماس باید متوجه باشد کشورهایی که برایش سناریو تهیه می‌کنند دلسوز ملت فلسطین نیستند بلکه به دنبال منافع و اهداف خود در منطقه هستند.

فلسطین متعلق به جریان حماس نیست

وی تصریح کرد: حماس اگر واقعا دلش برای مقاومت می‌تپد و مدعی است که سند جدید سیاسی به معنای پذیرش موجودیت اسرائیل نیست باید همچنان راهبرد «نهر تا بحر»‌ را پیگیری کرده و بر آن پافشاری کند و اجازه ندهد دیگران با دخالت در جبهه مقاومت و با رنگ و لعاب سازش، امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کنند.

آصفری با اشاره به اینکه فلسطین متعلق به جریان حماس یا هر جریان دیگری نیست بلکه متعلق به امت اسلامی است، تأکید کرد: هر اقدامی که بخواهد بخشی از سرزمین‌ فلسطین را در اختیار صهیونیست‌ها بگذارد با مخالفت و محکومیت مسلمانان جهان مواجه خواهد شد.

عدم خوشحالی صهیونیست‌ها از واهمه اعتراض مردم فلسطین است

آصفری درباره واکنش مقامات صهیونیستی به این عقب‌نشینی که حکایت از راضی نشدن آنها به این اقدام حماس بود گفت: به اعتقاد من این اظهار نظر مقامات صهیونیستی یک بازی سیاسی است. آنها از این واهمه دارند که اگر نسبت به این عقب‌نشینی حماس ابراز خوشحالی کنند مردم فلسطین اعتراض شدیدی به این کار خواهند کرد و لذا با ناراضی نشان دادن خود به دنبال رسیدن به هدف مدنظرشان هستند تا جلوی هرگونه اعتراض و انتفاضه جدیدی را نیز بگیرند.

مقاومت وابسته به هیچ جریانی نیست

نماینده سابق مجلس درباره تأثیر این اقدام حماس بر آینده جبهه مقاومت گفت: مقاومت مردم فلسطین با یک گروه و جریان خاص به وجود نیامده و به یک گروه و جریان نیز گره نخورده است که این گونه انحرافات در برخی گروه‌ها بتواند مقاومت را سست کرده و مانعی بر سر راه جبهه مقاومت شود.

وی ابراز کرد: اما قطعا این عقب‌نشینی تبعات منفی سنگینی برای حماس خواهد داشت و قطعا افرادی در درون حماس به این رفتار رهبران‌شان اعتراض خواهند کرد و مشکلاتی برای این جریان ایجاد خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59654