کد خبر: 1139
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳

آشنایی سرمایه گذاران اروپایی با بورس کالای ایران

آشنایی سرمایه گذاران اروپایی با بورس کالای ایران

گروه بازارسرمایه : حضور بورس کالای ایران برای دومین بار در نمایشگاه صنعت سرمایه گذاری آلمان (INVEST 2014) با استقبال سرمایه گذاران اروپایی و بازدیدکنندگان از این نمایشگاه و رسانه های خارجی مواجه شد .
در غرفه بازار سرمایه ایران که بورس کالا نیز به عنوان یکی از ارکان اصلی این بخش از اقتصاد ملی حضور داشت، هیاتی متشکل از مدیرعامل، معاونان مالی و اقتصادی و همچنین کارشناس اطلاع رسانی و امور بین الملل این بورس به معرفی این نهاد مالی، کارکردهای آن، نقش آن در اقتصاد کلان کشور و همچنین ایجاد ارتباط با تمام دست اندرکاران بازار سرمایه این کشور که به عنوان قلب صنعت اروپا محسوب می شود، پرداختند.
مسئولان بورس در بازدیدهای انجام شده از غرفه بازار سرمایه و مذاکرات انجام شده، نمایندگان نهادهای مالی، بانکهای اروپایی، کارگزاران خارجی، اساتید دانشگاهی، پژوهشگران و سرمایه گذاران حقیقی، شرکت های فناوری اطلاعات، با اشاره به بهبود فضای حاکم و نگاه ها در زمینه اقتصاد به ایران در راستای تحولات اخیر و ابراز تمایل به همکاری و یا سرمایه گذاری در بازار کالایی رسمی ایران از طریق بورس کالای ایران، اظهار امیدواری کردند: روندهای مالی و نقل و انتقال وجوه برای سرمایه گذاران خارجی هرچه سریعتر تسهیل شده تا سرمایه گذاران کشورهای اروپایی بتوانند از پتانسیل های بازار سرمایه ایران بهره مند شوند.
در این نمایشگاه علاوه بر سرمایه گذاران و فعالان بازارهای مالی، برخی رسانه های اروپایی نیز حضور جدی داشتند که با مشاهده غرفه بازار سرمایه ایران نسبت به تهیه گزارش از این غرفه اقدام کردند.
براساس این گزارش، بورس کالای ایران با توجه به راه اندازی تالار بین المللی در منطقه آزاد کیش و عرضه های صادراتی و همچنین پذیرش محصولات ده ها شرکت خارجی، توسعه مناسبات و مبادلات بین المللی را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود برگزیده است. در همین راستا حضور در نمایشگاه های بین المللی مرتبط مانند نمایشگاه صنعت سرمایه گذاری آلمان می تواند در آشنایی سرمایه گذاران خارجی با این بازار و تحقق اهدف آن در بخش بین الملل نقش بسزایی داشته باشد.
شایان ذکر است INVEST 2014 یکی از بزرگترین گردهمایی ها و رویدادهای صنعت مالی در جهان است که بازدیدکنندگان و غرفه داران در این نمایشگاه با سرمایه گذاران بخش خصوصی، مشاوران بانکی، مدیران مالی، کارگزاران و ارائه دهندگان خدمات مالی در بازارهای مالی جهان آشنا می شوند.