آشنایی با اوراق سلف موازی نفت کوره

0
۳۱۸ بازدید

گروه بازار سرمایه : ازآنجاکه قرارداد سلف موازی استاندارد به‌عنوان ابزار مالی مصوب شورای عالی بورس است،

معاملات ثانویه ی آن از پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده معاف هستند. همچنین سود حاصل از قراردادهای سلف و درآمد ناشی از نقل‌وانتقال آن از پرداخت هرگونه مالیات معاف خواهد بود.  اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره که این روزها با عنوان اوراق سلف نفتی مطرح شده قرار است از امروز دوشنبه ۳۱فروردین از طریق بورس انرژی عرضه شود اما در این میان سوال بسیاری از متقاضیان بخصوص افراد حقیقی این است که این اوراق را از کجا می توان خرید؟

این اوراق در بورس انرژی عرضه می شود. شرکت ملی نفت برای اجرای طرح های توسعه ای خود این اوراق را منتشر می کند. حجم اوراق سلف نفتی در مرحله اول عرضه ۵۰ میلیارد تومان و در مرحله بعد که احتمالا به فاصله یک هفته بعد از عرضه اول است نیز مبلغ ۵۰ میلیارد تومان خواهد بود. سود این اوراق به صورت روزشمار ۲۳ درصد است و اگر اوراق را تا سررسید(یکسال) نگهداری کنید می توانید حداقل سود ۲۵ درصدی با ضمانت شرکت ملی نفت بگیرید البته این تمام سود شما  نیست اگر قیمت نفت افزایش پیدا کند حتی می توانید بعد از یکسال تا ۲۸ درصد سود بگیرید. برخی از متقاضیان این روزها علاقمند هستند که بدانند چگونه می توانند نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند. اولین نکته این است که تمامی افرادی که کد بورسی دارند می توانند اقدام به خرید اوراق سلف بکنند.

سوال دوم این است که از کجا می توان نسبت به خرید اوراق فوق اقدام کرد؟ در پاسخ باید تصریح کرد که اولا باید اوراق فوق را از کارگزاری ها خرید کرد و نکته مهم تر اینکه تنها از کارگزاری هایی می توان این اوراق را خریداری کرد که دارای مجوز بورس انرژی باشند. این روزها که سود یکساله بانکی به ۲۰ درصد کاهش یافته است قطعا سرمایه گذاری در محلی که به شما روز شمار ۲۳ درصد سود پرداخت کند و در سررسید با ضمانت شرکت ملی نفت حداقل سود ۲۵ درصدی دریافت کنید می تواندقابل تامل و بررسی باشد. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11889