آسیب ۶.۳ میلیارد دلاری اقتصاد انگلیس از کرونا

0
۲۷۹ بازدید

اقتصاد انگلیس نشانه هایی از رکود را در جولای داشته است. نگرانی در مورد برداشته شدن محدودیت های کرونایی و افزایش موارد ابتلا، تعداد نیروی کار در این کشور را پایین آورده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، اطلاعات مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری انگلیس نشان می‌دهد اگر قوانین قرنطینه فردی طبق نرم افزار سرویس سلامت همگانی (NHS) انگلیس برداشته نشوند، اقتصاد این کشور بیش از ۴.۶ میلیارد پوند (۶.۳ میلیارد دلار) از همه گیری کرونا آسیب خواهد دید.

از نوزدهم جولای یعنی روز آزادی کرونا در انگلیس، افزایش موارد ابتلا به این ویروس نشان می دهد تعداد روزافزونی از مردم با توجه به این نرم افزار باید قرنطینه شوند که باعث ایجاد اختلال در زنجیره‌های عرضه خواهد شد. آمار منتشر شده توسط سرویس سلامت همگانی انگلیس از هشتم تا چهاردهم جولای نشان می‌دهد ۶۰۷۴۸۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ باید قرنطینه شوند.

دولت انگلیس باید بازبینی این نرم‌افزار را تسریع کند چون معافیت‌های معرفی شده برای کارگران بخش‌های اصلی، هزینه کلی را تنها ۳۰۰ میلیون پوند طی این دوره پایین می‌آورد ولی می‌توان این قوانین را برای کسانی که دومین دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند برداشت.

اقتصاد انگلیس نشانه هایی از رکود را در جولای داشته است. نگرانی در مورد برداشته شدن محدودیت های کرونایی و افزایش موارد ابتلا، تعداد نیروی کار در این کشور را پایین آورده است. شاخص مدیران خرید در انگلیس به طرز غیرمنتظره‌ای به پایین ترین رقم از ماه مارس رسیده است.

در این بین شهردار لندن از دولت خواسته قوانین قرنطینه را برای افراد واکسینه شده که با مبتلایان به این ویروس در ارتباط بوده‌اند بردارد. پایتخت انگلیس با مشکلات عمده ای مواجه شده است.

سیاستمداران و دانشمندان حالا نگرانند مردم این نرم‌افزار رسمی را از گوشی‌های همراه خود حذف یا آن را خاموش کنند تا مجبور به قرنطینه فردی نشوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=148857