آزمون احراز صلاحیت مشاوران شانزده تیرماه برگزار می شود

0
۱,۰۵۲ بازدید

نهمین آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ۱۶ تیرماه سال جاری به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

نهمین آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ۱۶ تیرماه سال جاری به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از‌ روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، سهیل عباسی عضو شورای مرکزی و رئیس کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان با اعلام این خبر، گفت: ازجمله مزیت‌های برگزاری آزمون احراز صلاحیت مشاوران به‌صورت الکترونیکی علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند اعلام نتایج میتواند به کاهش غیبت‌ها، از منجر شود.

عباسی افزود: در سال‌های گذشته در استان‌هایی که تعداد متقاضیان به نصاب لازم نمی‌رسید، متقاضیان برای آزمون باید به استان هم‌جوار منتقل می‌شدند و در برخی موارد به دلیل فاصله و دوری مسیر شاهد غیبت متقاضیان در زمان برگزاری آزمون بودیم که این مسئله با درخواست اعضای صنف از طریق الکترونیکی شدن آزمون مشاوران کاملا رفع می‌شود.

او با اشاره به زیرساخت‌های برگزاری آزمون الکترونیکی مشاوران، گفت: تمامی استان‌های به اینترنت پرسرعت و همین‌طور محلی برای برگزاری آزمون دسترسی دارند. اکنون در حال بررسی امکانات نظام‌های استانی هستیم که آیا قادر به تامین حداقل امکانات لازم برای برگزاری آزمون الکترونیکی هستند یا خیر؟! شورای مرکزی نیز کمک می‌کند تا نظام های استانی بتوانند زیرساختهای لازم را مهیا سازند.

عباسی بر لزوم انتخاب نرم‌افزار برگزاری آزمون مشاوران به‌صورت الکترونیکی تاکید کرد و افزود: کمیته‌ای توسط کمیسیون مشاوران سازمان تشکیل‌شده است تا طی دو هفته نرم‌افزارهای موجود را بررسی کنند و درنهایت نظر کارشناسی خود در خصوص نرم‌افزار برگزاری آزمون، مطابق با نیازهای برگزاری آزمونی در سطح آزمون مشاوران را اعلام کنند.

او خبر داد: ۲۰ درصد منابع آزمون مشاوران به‌روزرسانی خواهد شد و در آینده نزدیک فهرست منابع به اطلاع عموم رسانده خواهد شد.

این عضو شورای مرکزی به‌روزرسانی رشته‌های آزمون مشاوران را ضروری دانست و گفت: در حال حاضر رشته‌های موجود، با بازار ICT ما تفاوت دارد و دیگر جوابگو نیست. پس از بررسی الگوهای استاندارد جهانی، سرانجام به این نتیجه رسیدیم که رشته‌های موجود را به هفت رشته افزایش دهیم اما ازآنجایی‌که باید این رشته‌ها در شورای عالی انفورماتیک تایید شود که در وضعیت فعلی منحل شده و همچنان وظایف اجرایی آن هم به جایی سپرده نشده است. باید منتظر نهاد جایگزین شورای عالی انفورماتیک بمانیم.

عباسی با یادآوری اینکه ارتقای مشاوران فناوری اطلاعات رتبه سه به رتبه دو را هم در برنامه داریم، گفت: تا زمان مشخص شدن نهاد جایگزین شورای عالی انفورماتیک، رشته‌های مشاوران رتبه سه را مانند گذشته بدون تغییر می‌گذاریم و هنگام ارتقای مشاوران سه به دو، رشته‌های تخصصی را اضافه خواهیم کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59867