کد خبر: 2716
تاریخ انتشار: ۰۲ تیر ۱۳۹۳
گروه : ایران

آخرین وضعیت پرونده مه آفرید، (ب، ز) و کهریزک

آخرین وضعیت پرونده مه آفرید، (ب، ز) و کهریزک

آخرین وضعیت شناسایی اموال مه آفرید و (ب. ز)،


تصادف اسکانیا در تهران، بازداشت معاون سابق دانشگاه آزاد و تایید حکم قضات متهم در پرونده کهریزک از مهمترین موضوعاتی بود که سخنگوی دستگاه قضا در جمع خبرنگاران درباره آنها توضیح داد.
به گزارش مهر، حجت الاسلام محسنی اژه ای ظهر دیروز در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی و رد مال مه آفرید امیر خسروی گفت: جزای نقدی پرونده فساد سه هزار میلیاردی وصول شده و اموال مه آفرید در این زمینه شناسایی و پس از قیمت گذاری مشخص شد کفاف بدهی وی را می دهد.
وی افزود: شناسایی اموال (ب.ز) نیز ادامه دارد و هنوز تمام نشده است.
خبرنگاری در خصوص پرونده تصادف مرگبار اتوبوس اسکانیا در تهران پرسید که دادستان کل کشور در این باره گفت: یک تیم ۹ نفره در این زمینه تشکیل و راننده و شرکت مورد نظر را مقصر شناختند.
سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص علت بازداشت (ع. ه) معاون سابق دانشگاه آزاد نیز گفت: علاوه بر موسسه امام خمینی مدعی العموم نیز در این پرونده وارد شده است.
وی درباره میزان تصرفات غیرقانونی زمین در کشور نیز گفت: آماری از میزان کل تصرفات نداریم و منابع طبیعی و دولت میزان آن را باید اعلام کنند. اگر پرونده ای در این زمینه به ما ارجاع شود بررسی می کنیم که آیا تصرف قانونی بوده یا غیر قانونی.
خبرنگار دیگری در خصوص تایید حکم قضات متهم در پرونده کهریزک پرسید که دادستان کل کشور از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد.
خبرنگار دیگری درباره ناپدید شدن مدیرمسئول روزنامه لغو امتیاز شده مغرب پرسید که سخنگوی دستگاه قضا گفت: من این موضوع را امروز از خبرنگاران شنیدم و درباره صحت و سقم آن اطلاعاتی ندارم. در نشست آتی سخنگو موضوع را پیگیری می کنم.