آثار ترسناک پولسازترین بودند

0
۳۳۴ بازدید

انتشار فهرست ۱۰ نویسنده ثروتمند سال ۲۰۱۴؛

همزمان با روزهای پایانی سال میلادی و آغار ژانویه نشریات مختلف سراسر جهان دست به اعلام بهترین ها و بدترین های شاخه های فرهنگی با نگاه بین المللی زده اند که در این بین اعلام ۱۰ نویسنده ثروتمند و خالقان آثار پرفروش نیز خالی از لطف نبود، به ویژه آنکه هشت نفر از بین ۱۰ نفر اعلام شده برای چهارمین سال متوالی توانسته اند در این لیست جای داشته باشند.
براساس گزارش نشریه معتبر فوربس (فوربز) که در دنیای اطلاعات اقتصادی شاخه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در جهان آمارها و اطلاعات آن حرف اول را می زند در نخستین روز ژانویه سال ۲۰۱۴ فهرستی از ۱۰ نویسنده ثروتمند و پرفروش سال ۲۰۱۴ میلادی را منتشر کرد نام جیمز پترسون نویسنده سرشناس بریتانایی الاصل ایالات متحده آمریکا و نویسنده شهیر ژانر وحشت و آثار ترسناک توانسته لقب نخست این فهرست را از آن خود کند.
پترسون در حالی در سال ۲۰۱۴ میلادی صدر جدول ثروتمندترین نویسندگان جهان را به خود اختصاص داد که در سال ۲۰۱۲ نیز با ۸۵ میلیون دلار افزایش سرمایه رتبه نخست را از آن خود کرد بود و تنها در سال ۲۰۱۳ این جایگاه را به ایتان الیوت جیمز نویسنده انگلیسی و خالق سری رمان های ۵۰ بازتاب رنگ خاکستری واگذار کرده بود و در رتبه دوم این رده بندی نام خود را به ثبت رسانده بود.
پترسون در حالی با افزایش ۹۵ میلیون دلاری سرمایه از فروش آثارش در سال ۲۰۱۴ میلادی رتبه نخست این رده بندی را به خود اختصاص داده که توانسته از آغاز هزاره سوم و طی ۱۴ سال گذشته به طور میانگین هر ساله ۱۴ کتاب را به چاپ رساند که اغلب این آثار نیز به فهرست پرفروش ترین های کتاب در هفته، ماه و یا فصل کشورهای مختلف راه یافته بودند.
نفر دوم این فهرست دن براون خالق کتاب های آشنایی چون فرشتگان و شیطان ها، سَمبُل گمشده، دوزخ و کُد داوینچی اختصاص دارد هر چند اختلاف درآمد نفر دوم این فهرست با نفر اول (جیمز پترسون) ۶۲ میلیون دلار است اما براون با افزایش درآمد ۳۳ میلیون دلاری توانسته رتبه دوم این فهرست در سال ۲۰۱۴ میلادی را از آن خود کند.
جالب آنکه برای نخستین بار طی پنج سال گذشته از میان نویسندگان کتاب های دیجیتالی نیز شاهد حضور فردی در فهرست ۱۰ نویسنده ثروتمند سال هستیم و این نویسنده کسی نیست جز ملکه کتاب های دیجیتا یا لورا رابرتز که با ۲۸ میلیون دلار افزایش سرمایه جایگاه سوم این فهرست را از آن خود کرده است.
نفر چهارم این لیست نویسنده ای است که علاوه بر مشهور بودن در جهان، در ایران نیز میان طیف خوانندگان رمان های عامه پسند طرفداران بسیاری دارد خانم دانیل استیل.
این نویسنده که طی چهار دهه فعالیت ۱۳۲ کتاب تاکنون به چاپ رسانده و رکورد فروش ۶۷۰ میلیون نسخه کتاب در جهان را به نام خود اختصاص داده است در سال ۲۰۱۴ میلادی با افزایش درآمد خود تا سقف ۲۷ میلیون دلار رتبه چهارم این فهرست را از آن خود کرده است.
در میان نویسندگان اغلب آمریکایی و اروپای غربی این فهرست نام ژانت ایوانوویچ یکی از نویسندگان شناخته شده بلوک شرق نیز میان نویسندگان ثروتمند سال ۲۰۱۴ میلادی به چشم می خورد.
اما عجیب ترین جایگاه جدول ثروتمندترین نویسندگان جهان در سال ۲۰۱۴ میلادی به رتبه ششم این جدول باز می گردد جایی که نام چهار نویسنده با افزایش درآمد مشابه ۲۲ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۴ توانسته اند این جایگاه را میان خود قسمت کنند.
در این جایگاه علاوه بر «جف کاینی»، نویسنده ایرلندی و خالق مجموعه کتاب های «دفترچه خاطرات بچه ترسو» و «ورونیکا روث دیگر نویسنده بریتانیایی که با رمان ها و داستان های علمی و تخیلی در جهان شناخته می شوند دو نویسنده سرشناس دیگر به نام های «استفان کینگ» و «جان گریشام» نیز به چشم می خورد.
استفان کینگ آمریکایی که خوانندگان کشورمان نیز با نوشته های وی چون «درخشش»، «جاده سبز»، «جاده آرلینتون» و «رهایی از شائوشنک» که تمامی آنها به آثار سینمایی درخشانی نیز تبدیل شده اند آشنایی دارند نیز در جایگاه ششم این فهرست در کنار جان گریشام دیگر نویسنده آمریکایی وسرشناس قرار گرفته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8568