تعیین رژیم حقوقی خزر همچنان در دستورکار دولتهاست

در سومین نشست بررسی همکاری تامین ایمنی دریانوردی مطرح شد:

گروه امورزیربنایی-سومین نشست بررسی همکاری تامین ایمنی دریانوردی در دریای خزر با حضور هیات های نمایندگی کشورهای ایران، آذربایجان، قزاقستان، فدراسیون روسیه و ترکمنستان روز دوشنبه در تهران آغاز شده است و تا روز سه شنبه ادامه دارد.

حفظ و ارتقای ایمنی دریانوردی در دریای خزر و حفاظت از محیط زیست آن به عنوان بزرگترین دریاچه جهان از اهمیت و اولویت ویژه ای برخوردار است و دستیابی به این هدف جز با اراده جدی و همکاری نزدیک میان کشورهای منطقه و تفاهم در اعمال مقررات متحدالشکل تحقق نمی یابد.

موضوع اصلی این نشست، بررسی همکاری در زمینه تامین ایمنی دریانوردی در دریای خزر مذاکره بر سر بهره مندی از ظرفیت های حقوقی تعدادی از کنوانسیون های دریایی سازمان بین المللی دریانوردی در خصوص کنترل و بازرسی کشتی ها است و موضوع دیگر این نشست، مقوله ایمنی دریانوردی و بهسازی مکانیزم های تعامل در امور تجسس و نجات دریایی (با لحاظ ویژگی های جغرافیایی و اقتضائات عملی خاصی دریای خزر) است.

معاون امور دریایى سازمان بنادر و دریانوردى، اظهار کرد: با توجه به اینکه دریای خزر در مسیر خطوط ترانزیت کریدورهای شمال-جنوب و مسیرهای دریایی متعدد قرار گرفته است، ایمنی دریانوردی، امنیت و حفظ محیط زیست دریایی آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به گزارش جهان اقتصاد، هادى حق شناس در نشست بررسى همکارى در زمینه تامین ایمنى دریانوردى در دریاى خزر که با حضور نمایندگان دولت هاى ایران، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و فدراسیون روسیه برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه همه این کشورها واقف هستند که ایمنى، امنیت و حفظ محیط زیست دریاى خزر تنها در سایه مشارکت، همکاری و همدلی همه جانبه این کشورها میسر است.

وی با بیان اینکه عدم تعیین رژیم حقوقی که همچنان بحث آن در دستور کار دولت ها قرار دارد، نمی‌تواند مانع از همکاری کشورهای این منطقه در زمینه های ایمنی و امنیت کشتیرانی و حفاظت محیط زیست دریایی شود، تصریح کرد: این موضوعات از اهمیت بالایی برخوردار هستند و نمی‌توان به سادگی از آنها گذشت.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: افزایش تردد کالاهای نفتی و غیرنفتی در دریای خزر و گسترش بنادر را داریم و در حال حاضر ظرفیت ایجاد شده در بنادر دریای خزر ۱۳۰ میلیون تن است.

حق شناس افزود: تعداد ۳۰۰ فروند شناور در دریای خزر تردد دارد که بخشی از آنها با پرچم جمهوری اسلامی تردد می کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش اکتشافات نفت و استخراج نفت و همچنین افزایش حمل و نقل کالا منجر به افزایش فعالیت بنادر و افزایش تردد کشتی ها خواهد شد که باید به مقررات ایمنی دست پیدا کنیم.

حق شناس اظهار کرد: در پى انعقاد موافقتنامه همکارى در زمینه امنیت دریاى خزر( ٢٨ نوامبر ٢٠١٠ در باکو) کشورهاى حاشیه دریاى خزر اقدام به برگزاری اولین جلسه بررسی پیش نویش پروتکل همکارى در زمین تامین ایمنى دریانوردى و تهیه پیش نویس اولیه پروتکل ایمنى و امنیت دریاى خزرکردند.

به گفته وی، اجلاس دوم نیز در سال ٢٠١٧ در کشور ترکمنستان برگزار و متن پیش نویس مورد نظر با ٩ ماده تدوین شد اما کماکان به تصویب نهایی و نرسیده است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: پروتکل مذکور در صورت تصویب دولت های ساحلی دریای خزر چارچوبی را فراهم می‌کند که به موجب آن زمینه برای همکاری گسترده در حوزه‌های مختلف ایمنی و امنیت دریانوردی و حفظ محیط زیست دریایی ناشی از فعالیت های کشتیرانی و نیز تجسس و نجات دریایی فراهم شود.

وی با اشاره به زمینه‌های همکاری در ماده ۳ پیش‌نویس این پروتکل، عنوان کرد: بهسازی مکانیزم در خصوص تعامل طرفین در مسائل تجسس و نجات دریایی، تدوین و پذیرش یادداشت تفاهم نامه در خصوص کنترل کشتی ها توسط کشور دارای بندر در دریای خزر، تبادل تجربه و مساعدت در آموزش و افزایش تخصص کارکنان مسئول کنترل و نظارت دولتی حمل و نقل دریایی کشتی صاحب بندر، بهسازی مکانیزم های همکاری در زمینه کنترل کشتی توسط کشورهای صاحب بندر و نیز ارائه اطلاعات در خصوص مقررات ملی کشورهای همسایه در خزر در زمینه تامین ایمنی دریای خزر از مهمترین زمینه‌های همکاری در ماده ۳ پیش‌نویس پروتکل مذکور هستند.

معاون امور دریایى سازمان بنادر و دریانوردى افزود: مردمان کشورهاى دوست و برادر حاشیه دریاى خزر با تمدنى دیرینه و روابطى عمیق با یکدیگر سالیان طولانى است که در صلح در این نقطه از جهان و در کنار یکدیگر زندگى مى کنند و نیاکان ما به ما یاد دادند که چگونه از بزرگترین دریاچه جهان با منابع غنى آن به عنوان حلقه اتصال یکدیگر و تحکیم صلح و ثبات منطقه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: دریاى خزر که توسط پنج کشور ایران، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و فدراسیون روسیه احاطه شده است، با قرارگیرى در مسیر خطوط ترانزیت کریدورهاى شمال و جنوب و مسیرهاى دریایى متعدد و حجم وسیع تردد دریایى از منظر ایمنى دریانوردى و حفظ محیط زیست دریایى از ویژگى هاى قابل ملاحظه اى برخوردار است.

** لزوم راه اندازی گردشگری دریایی در حاشیه خزر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در همکاری با کشورهای حاشیه خزر کارنامه خوبی دارد و توانسته سطح تعاملات خود را گسترش دهد.

مهرداد لاهوتی درباره نشست های مشترک سازمان بنادر و دریانوردی با کشورهای حاشیه خزر افزود: کشورهای آذربایجان، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان، پتانسیل های متعددی در حمل و نقل  دریایی دارند. با هم افزایی کشورها می توان شاهد توسعه تجارت دریایی و گسترش گردشگری دریایی کشورهای حاشیه خزر بود.

وی ادامه داد: ایران در بین کشورهای حاشیه خزر جایگاه بهتری دارد و همین امر سبب شده کشورها بخواهند از ایران به بنادر دیگر دسترسی پیدا کنند. از سال های گذشته هم توسعه همکاری ها با روسیه مورد توجه قرار گرفت ولی هنوز تفاهم های صورت گرفته با این کشور عملیاتی نشده است.

لاهوتی خاطرنشان کرد: تجارت فراسرزمینی ایران با قزاقستان شروع شده است. در حوزه کشاورزی قراردادهای بلند مدت امضا شده است.این امر موقعیت خوبی برای گسترش تجارت و همکاری های دریایی ایران و قزاقستان است و از آنجا که سازمان بنادر مجموعه ای بین المللی محسوب می شود می تواند در این زمینه کمک قابل توجهی کند.

وی با بیان اینکه افزایش حجم تجارت با کشورهای حاشیه خزر و هم افزایی آنها با برگزاری نشست های تخصصی و امضا تفاهم نامه به دست می آید، گفت: کشورهای آذربایجان، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان رابطه خوبی با ایران دارند و می توان با دیپلماسی اقتصادی و سیاسی کریدورهای تعریف شده بین کشورها را فعال کرد.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.