۱۶ هزار کیلومتر راه شریانی بزرگراه می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تبدیل ۱۶هزار راه شریانی به بزرگراه در دستور کار قرار دارد و مصوبه اخیر مجلس امکان تبدیل راه اصلی به بزرگراه از طریق سرمایه گذار بخش خصوصی را می‌دهد، گفت: ۳۵هزار کیلومتر راه شریانی، ظرفیت تبدیل به آزادراه و بزرگراه را دارند.

خیرالله خادمی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به شروع عملیات اجرایی باند دوم محور هفتگل- باغملک بخشی از کریدور ترانزیت بین استانی خوزستان- اصفهان- چهارمحال و بختیاری به طول ۵۲ کیلومتر، اظهار داشت: با ساخت این باند دوم این مسیر و تبدیل آن به بزرگراه بخشی از کریدور ترانزیتی بین استان‌های خوزستان- اصفهان- چهارمحال و بختیاری تکمیل می شود.

وی ادامه داد: با توجه به میزان جابه‌جایی بار و مسافر در این محور، جاده‌های استان خوزستان در جابه‌جایی بارهای ویژه در رتبه اول و در جابه‌جایی مسافر در رتبه سوم کشور قرار دارند.

خادمی افزود: عملیات اجرایی محور ارتباطی اهواز به اصفهان شروع شده است که عملا بندر امام و مناطق جلگه‌ای خوزستان را به مرکز کشور یعنی اصفهان متصل می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای ساخت باند دوم این محور تقریبا ۱۰۴ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است.

خادمی اظهار داشت: طبق مصوبه جدید مجلس می‌توانیم برای پروژه‌های تبدیل راه اصلی به بزرگراهی حق دسترسی داشته باشیم یا اینکه می‌توانیم بزرگراه‌ها را به آزادراه تبدیل کنیم که اولین پروژه در محور بندرعباس–سیرجان در حال انجام است.

وی افزود: در حال حاضر در کل کشور ۸۰هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی وجود دارد که از این رقم ۳۵ کیلومتر از راه‌های شریانی هستند که درجه اهمیت بالایی دارند و قابلیت تبدیل آزادراه و بزرگراه را دارند.

خادمی با تاکید بر اینکه حدود ۷۵ درصد ترافیک در راه‌های شریانی است و این راه‌های شریانی از لحاظ ترافیکی و ترانزیتی بسیار اهمیت دارند، گفت: از این ۳۵ هزار کیلومترراه شریانی حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر به بزرگراه تبدیل شده و ۲۳۰۰ کیلومتر دیگر به صورت آزادراهی در حال بهره‌برداری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیش بینی شده ۱۶ هزار کیلومتر دیگر از راه‌های شریانی به بزرگراه تبدیل شود، ادامه داد: تبدیل راه‌های شریانی به بزرگراه باعث ایجاد منافع اقتصادی و کاهش تصادفات جاده‌ای به ویژه تصادف رخ به رخ می‌شود.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.