۱۰ درصد “اوان” با سود هر سهم ۴۴ تومان به فرابورس آمد

مرتضی ابراهیمی– شرکت مبین وان کیش در جریان چهاردهمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه معرفی شد و مدیران ارشد این شرکت تازه وارد به فرابورس به تشریح ظرفیت‌ها و پتانیسل‌های آن پرداختند.

به گزارش جهان اقتصاد، در ابتدای این جلسه مدیرعامل شرکت به معرفی سهامداران عمده پرداخت و خدمات و فعالیت‌های شرکت مبین وان کیش را تشریح کرد.

وی افزود: شرکت مبین وان کیش زیر مجموعه شرکت مبین ایران از زیر مجموعه‌های گروه اقتصادی تدبیر و ستاد اجرای فرمان امام (ره) است که شرکت مبین ایران طبق بندهای ۴۵ و ۴۹ قانون اساسی ایران و با هدف تصاحب زمین‌ها و اموال بدون صاحب، رها شده و بدون وصیت و ایجاد ارزش افزوده بر روی این دارایی‌ها از طریق گروه اقتصادی تدبیر تأسیس شده است.

سعید اسدی افزود: مجموع منابع و منافع حاصله توسط موسسه خیریه برکت در راستای امور خیریه و با هدف کاهش فقر در کشور در حوزه‌هایی مانند خدمات رفاه همگانی، تقویت اقتصادی مناطق کمتر توسعه یافته، توسعه کار آفرینی از طریف سرمایه‌های خرد، ساخت مدرسه و توسعه زیر ساخت‌ها صرف  می‌شود.

وی افزود: مبین ایران از طریق خطوط تلفن ثابت مشترکین شرکت مخابرات ایران، فیبر نوری به درب منزل مشترکین ایرانیان نت، خطوط اینترنت ADSL مشترکین شرکت مخابرات ایران و شرکت حلما گستر و نیز در مکان‌ها و راه‌ها فعال بوده و علاوه بر آن بیش از ۶۵ میلیون نفر از مردم از طریق سیم کارت‌های همراه اول و تالیا، وایمکس مگا پروژه دانشگاه آزاد و خدمات ارزش افزوده مبین وان در حال استفاده از خدمات این مجموعه هستند.

این عضو هیأت مدیره شرکت مبین وان کیش تأکید کرد: این مجموعه به عنوان یک بنگاه تخصصی خدمات ارزش افزوده مخابراتی VAS فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده و در طی این سنوات با به کارگیری تکنولوژی‌های روز و توان تخصصی فنی و عملیاتی خود طیف وسیعی از خدمات را در حوزه‌های مختلف مخابراتی و IT ارائه نموده است. در حال حاضر شرکت مبین وان خدمان متنوع و گسترده‌ای را در سراسر کشور بر روی خطوط تلفن ثابت و همراه به صورت پیامکی، صوتی، دیتا و اپلیکیشن و غیره برای عموم مردم و سازمان‌های مختلف ارائه  می‌کند.

وی به دریافت ۱۴ مجوز از ۳۸ مجوز صادره از سوی سازمان تنظیم و مقررات رادیویی از سوی شرکت مبین ایران اشاره کرد و گفت: در میان این ۱۴ مجوز ۲ مجوز مختص شرکت مبین وان کیش است.

اسدی در ادامه حوزه‌های فعالیت مبین وان کیش را برشمرد و گفت: در تمامی‌حوزه‌های زیر ساختی، اپراتورها، تجمیع کننده و ارائه خدمات و محتوا با ایجاد ارزش افزوده فعالیت داریم و در حال حاضر به عنوان یکی از تجمیع کنندگان خدمات دو اپراتور همراه اول و مخابرات با بیش از ۳۰ شرکت تأمین کننده محتوا CPهمکاری مستقیم داریم که دو خدمات ستاره هشت و خدمات ارزش افزوده پیامکی و صوتی از خدمات قبلی مجموعه بوده و آموزش الکترونیکی وداس و Binto از خدمات جدید مبین وان محسوب  می‌شوند.

وی در بیان استراتژی‌های آتی شرکت از سرمایه گذاری بر روی سرویس‌ها و محصولات جدید مبتنی بر فناوری‌های نوین و توسعه کسب و کارهای جدید سخن گفت و از اصلاح ترکیب درآمدی در راستای استقلال از اپراتورها به منظور کاهش ریسک و وابستگی از ۹۵ درصد برای همراه اول به حدود ۴۰ درصد با حفظ کل درآمدها خبر داد.

مدیرعامل مبین وان کیش تأکید کرد: طبق برنامه پنج ساله توسعه در نظر داریم در سال ۹۵ بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش درآمد خارج از خدمات دهی به اپراتورها داشته باشیم و در سال ۹۶ به درآمد مطلوبی دست یابیم.

وی از تجاری سازی پروژه استریمینگ و پروژه‌های آموزش و راه اندازی سرویس‌های جدید پیامکی و صوتی و استفاده از پتانسیل‌های صدا و سیما خبر داد و تأکید کرد: در زمینه توسعه خدمات ارزش افزوده مبین وان در نظر دارند جهت ارتقای پلت فرم پروژه‌ها سرمایه گذاری کرده و ۱۵ اپلیکیشن جدید راه اندازی کنیم.

در ادامه این نشست، مدیران شرکت مبین وان کیش به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفتند.

جهانگیری، عضو هیأت مدیره مبین وان کیش از عرضه ۱۰ درصدی سهام شرکت در بازار دوم فرابورس خبر داد و پیرامون برآوردها از درآمدهای شرکت گفت: درآمد شرکت در سال ۹۵ با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریالی، با ازای هر سهم ۴۴ تومان برآورد شده و انتظار داریم این رقم برای سال ۹۶ به ۶۰ تومان افزایش یابد. گرچه بودجه سال آینده شرکت منوط به تأیید حسابرس است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون برنامه افزایش سرمایه گفت: در حال حاضر هیچ برنامه خاصی بابت این موضوع در نظر گرفته نشده و برنامه‌های آتی پیرامون این امر به نظر سهامداران عمده بستگی دارد.

علیرضا خداکرمی‌به عنوان نماینده سهامدار عمده حاضر در جلسه نیز از برنامه حمایت از قیمت سهم پس از عرضه اولیه خبر داد و گفت: اجازه نخواهیم داد قیمت سهم به زیر قیمت عرضه و حتی رقمی‌بیشتر از قیمت کشف شده، کاهش یابد و این تعهد را به سهامداران جدید خواهیم داد.

در خاتمه این جلسه، وی درباره ارزش جایگزینی شرکت نیز گفت: برای راه اندازی شرکتی مشابه بایستی حداقل ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرد که این مبلغ جهت دریافت مجوزهای لازم از رگولاتوری و خرید حق لایسنس‌ها و پلت فرم‌ها  است.

مرتضی ابراهیمی

ایمیل: news.morteza@gmail.com وبلاگ: http://economy-communications.blog.ir

نظرات شما

×

Comments are closed.