گزارش جهان اقتصاد از گردهم‌آیی اصلاح‌طبان در نازی‌آباد تهران تاج زاده: باید در مقابل مردم تعظیم کرد

احسان کرمانشاهی: اصلاح‌طلبان به عنوان اثرگذارترین کنشگران سیاسی کشور درگذشته توجه چندانی به حاشیه شهرهای بزرگ و مناطق مرحوم شهری نداشتنداما سال‌های دور از قدرت موجب شد به واکاوری عملکرد خود پرداخته و در این مسیر توجه ویژه‌ای به منطق کمتر توسعه یافته شهری انجام دهند. از این رو چند سالی است که احزاب سیاسی اصلاح طلب در تبلیغات انتخاباتی خود توجه قابل ملاحضه‌ای به مناطق جنوب تهران کرده‌اند و از این طریق تلاش دارند با خواسته‌های مردم آشنا و در رفع محرومیت این مناطق تلاش‌کنند روز گذشته دکتر مصطفی تاجزاده، عبد‌ا… رمضان زاده و آرش میلانی در جمع فعالان سیاسی منطقه ۱۶ و اعضای ستاد انتخاباتی این منطقه حضور یافتند.

مردم ایران بزرگ‌تر ازمردم فرانسه

مصطفی تاجزاده در جمع فعالین سیاسی منطقه ۱۶ به حضور مردم در انتخابات اشاره کرد وگفت: بعد از حضور ترامپ پوپولیست برکرسی قدرت در ایالات متحده آمریکا برخی پیش‌بینی کردند که موج پوپولیسم برکرسی‌های قدرت در اروپا سایه خواهد انداخت اما، مردم فرانسه با حضور خود در انتخابات موج ظهور پوپولیسم در اروپا و جهان را متوقف کردند.  این فعال سیاسی ادامه داد: اگر پوپولیست‌ها در اروپا در قدرت قرار می‌گرفتند، جهان وضعیت به مراتب بدی روبرو می‌شد. اما در این مسیر مردم ایران کار به مراتب بزرگ‌تری از فرانسوی ها انجام دادند.  زیرا در شرایطی که حدود۳۰ درصد جامعه ایران زیر خط فقر مطلق قراردارند و حدود ۲۴ میلیون نفر هم از حداقل‌ها در جامعه ایران برخوردار نیستند وحدود ۱۳ میلیون حاشیه نشین در ایران وجود دارد در صحنه انتخابات نیز بدترین تبلیغات علیه روحانی صورت گرفت اما، مردم باز هم به تفکر ضد پوپولیسم رای دادند.

اصولگریان تنها کارانه و یارانه می‌دانند

دکتر تاج زاده گفت: اصولگرایان در صحنه انتخابات ریات جمهوری از تنها موردی که سخن نگفتند، مبانی اعتقادی اصولگرایی بود. آن‌ها در مناظره‌ها به هیچ وجه علیه غرب موضع‌گیری نکردند و در مورد ارزش‌‌های اصول‌گرایی سخنی به میان نیاوردند. اصول‌گرایان در صحنه انتخابات  تنها برکارانه و یارانه تاکید می‌کردند به طوری که اگر کسی با صحنه سیاسی در ایران آشنا نبود، ایران را مملکتی کمونیستی می‌یافت! حتی در شهرهای مذهبی ایران بولتن‌های متفاوتی علیه دولت روحانی به چاپ رسانده بودند و به صورت وسیع توزیع کرده بودند اما مردم با حضور خود اجازه بازگشت پوپولیست‌ها به قدرت را ندادند.

مردم ایران لایق تعظیم‌هستند

این فعال سیاسی افزود: در چنین شرایطی  و با این حجم از تبلیغات منفی علیه دولت ۲۴ میلیون نفر از مردم به دکتر روحانی رای دادند در نتیجه واقعا باید در برابر هوشمندی مردم ایران تعظیم کرد. در جامعه‌ای که ۳۰ درصد زیر فقر هستند، شعار یارانه سه برابری بزرگ‌ترین تبلیغی بود که مخالفین آقای روحانی می‌توانستند، اعلام کنند. اصولگرایان به این نتیجه رسیده بودند که یارانه سه برابری ۱۵ میلیون رای دارد و اگر این میزان رای را به آرای ثابت اصولگریان که حدود ۵ تا ۸ میلیون است اضافه گردد، برنده انتخابات خواهند بود.  در این دوره اگر ۳۰ میلون در انتخابات شرکت کرده بودند به طور یقین آقای رئیسی رئیس جمهور بود

مردم جنوب شهر را ناامید نکنیم

درانتها دکتر تاج زاده خطاب به  آرش میلانی از اعضای شورای شهر پنجم گفت: آقای میلانی شما در این مراسم با بخشی از مشکلات مردم جنوب شهر، آشنا شدید. جنوب شهر تهران داری محلاتی است که نیازمند به رسیدگی جدی از سوی شورای شهر است. شما و اعضای شورای شهر پنجم به گونه‌ای در طول چهار سال آینده باید رفتار کنید که مجموعه اصلاح طلبان سر بلند باشند وی خطاب به اعضای شورای شهر پنجم افزود: اگر در مسیر خود دچار اشتباهاتی شوید همین افرادی که پشت سر شما قرار گرفتند با شما برخورد می کنند. تاج‌زاده ادامه داد: همواره صدای اعضای شمال شهر شنیده می‌شود. اعضای شورای شهر باید صدای مردم جنوب شهر  به گوش مسئولین برسانند. وی تاکید کرد امید مردم جنوب شهر را نا امید نکنیم

منطقه ۱۶ به لحاظ تاریخی برای اصلاح طلبان از ارزش زیادی برخوردار است و بسیاری از اصلاح طلبان شناخته شده از «نازی آباد» به علم سیاست ورزی راه یافتند. انشا‌ا… این سنت حسنه تداوم خواهد یافت. این عضو شورای شهرپنجم اظهارکرد: مشارکت مردمی در مسائل مختلف از اولویت‌های شورای پنجم است. این امید وجود دارد که اصلاح‌ طلب‌ها بتوانند در این موضوع ظرفیت‌های جدیدی ایجاد و مشکلات محلات تهران را مورد پیگرد قرار دهند. از این طریق حتی عملکرد پیمانکاران شهری مورد نظارت قرارگیرد. مهندس میلانی با اشاره به ظرفیت شبکه مجازی افزود: باید از این ظرفیت در جهت نظارت بر امور شهری استفاده شود میلانی خطاب به مصطفی‌تاج زاده گفت: آقای تاج زاده و سایر اصلاح طلبان که در این جمع حضور دارند در صورت هرگونه کوتاهی از سوی اعضای شورای شهر، اعضای  شورای شهر را سر خط خواهند آورد. در نتیجه به خاطر نظارت و پیگیری مردم و بزرگان اصلاحات اعضای شورای شهر چاره‌‌ای جز شفاف سازی ندارند. شایان ذکر است در  این مراسم دفتر جنوب تهران حزب اتحاد ملت افتتاح گردید.

نظرات شما

×

Comments are closed.