کلاف گرانی خودرو گره خورد

وجود ۱۱هزار کارگرمازاد همزمان با رشد ۷۰ درصدی قیمت برخی قطعات

بخشی از افزایش قیمت خودرو از دست خودروسازان خارج شده است

گروه تولید-سرانجام روز یکشنبه جلسه کمیسیون صنایع مجلس که قرار بود با حضور خودروسازان بزرگ و وزیر صنعت برگزار شود بدون حضور شریعتمداری برگزار شد و خودروسازان درباره مساله گرانی خودرو که برای آن به مجلس احضارشده بودند به بیان دفاعیات خود پرداختند.

به گزارش جهان اقتصاد، افزایش ناگهانی قیمت خودرو در روزهای اخیر به عنوان چالش جدید شرکتهای خودروسازی بود که از یک سو مورد انتقاد اکثریت صاحب نظران،کارشناسان و حتی برخی مسئولان دولتی قرار گرفتند و از سوی دیگر بازار را در شوک عجیبی فروبردند.

در همین حال درجلسه کمیسیون صنایع برخی نمایندگان اعلام کردند درمقطعی شرکت‌های خودروساز از توانمندی داخلی و استفاده از قطعات ساخت داخل صحبت می‌کنند اما وقتی ارز گران می‌شود قطعات وارداتی را بهانه کرده و اقدام به افزایش قیمت‌ها می‌کنند که این موضع برای ما جای سوال دارد. باید ارزبری خودروها نیز مورد بررسی قرار گیرد تا تکلیف مردم مشخص شود.

در ابتدای این جلسه تعدادی از قطعه سازان با اعلام اینکه هزینه های تولید برای فعالان این بخش افزایش قابل توجهی پیدا کرده است به افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و دیگر هزینه های تولید اشاره کردند که همین موضوعات قیمت تمام شده آنها را افزایش داده است.  قطعه سازان گفته اند، در این شرایط آنها نمی توانند معجزه کنند.

یکی از گله های قطعه سازان عدم خرید قطعه  آنهم به قیمت مناسب توسط خودروسازان بود که شرکت ها در واکنش به آن اعلام کردند، تولید خودرو با شرایط فعلی بسیار پرهزینه و زیان آور شده است.

در ادامه این جلسه مدیران عامل ایران خودرو و سایپا با ارائه آنالیز قیمتی محصولات خود به بیان دلایل افزایش قیمت ها پرداختند که بخشی از آنها تا حدودی مورد تأیید اعضا جلسه قرار گرفت. به اعتقاد خودروسازان قیمت گذاری شورای رقابت برای آنها همراه با زیان بوده که در این رابطه باید تجدید نظر صورت گیرد.

البته نمایندگان معتقد بودند صنعت خودرو باید خصوصی شده و دولت سهم خود را واگذار کند چراکه اگر قطعه سازان امکان پرداخت تعهدات خود را نداشته باشند راهی زندان می شوند اما برای مدیر دولتی اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

خبرگزاری خانه ملت در همین رابطه با نمایندگان عضو کمیسیون صنایع به گفتگو پرداخت تا زوایای تاریک جلسه مذکور را روشن سازد.

**وجود ۱۱ هزار کارگر مازاد در خودروسازی ها

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد:یکی از دلایل افزایش قیمت تمام شده تولید خودرو، حضور ۱۱ هزار نیروی کار در خودروسازها است.

سیدجواد حسینی کیا با اشاره به تلاش خودروسازها برای افزایش قیمت خودرو، توضیح داد: در زمینه افزایش قمیت خودرو باید در دو مبحث صحبت کرد، بخشی اول که در اختیار خودروسازها نیست و موضوعی که هزینه بالاسری گفته می شود که قابل کنترل و مدیریت است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه و قطعات خودروسازی، بیان داشت: در شرایط که شاهد گرانی قطعات و مواد اولیه تولید خودرو هستیم، افزایش منطقی خودرو در این حوزه قابل قبول است و در این زمینه کاری از دست کسی بر نمی آید.

نماینده مردم سنقر در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت خودرو از اختیار خودروساز خارج است، ادامه داد: اما در زمینه هزینه های بالاسری انتظار می رود که خودروساز مدیریت صحیحی داشته باشد تا تاثیر آن را بر قیمت تمام شده خود شاهد نباشیم.

وی در این باره که خودروسازها به نسبت بهمن سال گذشته قیمت ها را افزایش داده اند، توضیح داد: خودروساز برای تعیین نرخ خودرو اسفند هر سال اقدام می کند، براساس افزایش قیمت ها در برخی قطعات شاهد افزایش ۷۰ درصدی بوده ایم که از دست خوردساز خارج است و اما باید هزینه های بالاسری را کاهش دهند.

حسینی کیا در خصوص هزینه های بالاسری تولید خودرو گفت: خودروساز باید هزینه حمل و نقل را کاهش دهد، در برخی خودروسازها شاهد ۱۱ هزار نفر کارگر اضافه هستیم که این تامین حقوق این تعداد کارگر بر قیمت تمام شده خودروها اثر مستقیم دارد.

این نماینده مجلس افزود: برخی از خودروسازها به دلیل نقدینگی کم به سمت دریافت وام می روند و گرفتن وام یعنی اینکه سود بهره بانکی در قیمت تمام شده اضافه شود تا خودروساز بتواند از عهده پرداخت سود بانکی بر بیاید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در نهایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر دارد به دلیل گرانی مواد اولیه و قطعات خودروسازی قیمت خودرو ها ۶ تا ۹ درصد افزایش پیدا کند.

**درخواست افزایش ۲۴ درصدی قیمت‌ها

یک عضو دیگر کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: خودروسازان در این نشست پیشنهاد افزایش قیمت ۲۴درصدی محصولات را مطرح کردند؛ اما اعتقاد دارم که کمیسیون صنایع و معادن نباید با پیشنهاد افزایش قیمت بیش از ۹.۶ درصدموافقت کند.

رضا انصاری در خصوص پیشنهاد افزایش قیمت خودروهای تولید داخل توسط خودروسازان، اظهار داشت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای پس از شنیدن مسائل و مشکلاتی که در جلسه روزیکشنبه توسط خودروسازان مطرح شد به این جمع بندی رسید تا کارگروهی تشکیل شود و در اسرع وقت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آنالیز قیمتی را ارائه کند تا در این کارگروه مورد بررسی و بحث قراربگیرد و جمع بندی نهایی برای افزایش قیمت خودروها صورت بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به اینکه به‌عنوان کمیسیون صنایع نگاه ما حمایت از تولیدات داخل در شرایط ویژه اقتصادی است اما معتقدیم افزایش قیمت‌ها باید منطقی باشد، گفت: خودروسازان باید تلاش کنند تا با استفاده از روش‌های نوین مدیریتی بهره‌وری را افزایش و قیمت تمام شده را کاهش دهند.

نماینده مردم داراب و زرین دشت درمجلس گفت: اعتقاد داریم افزایش قیمت‌ها نباید به گونه‌ای باشد که نارضایتی‌ها افزایش پیدا کند و فشار برطبقات کم درآمد جامعه وارد شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: بازار و جامعه بیش از این پذیرش افزایش قیمت‌ها را ندارد و به‌عنوان اعضای کمیسیون صنایع و معادن در شرایط فعلی با توجه به تحلیلی که از اوضاع و احوال اقتصادی کشور داریم با افزایش قیمت‌ها مخالف هستیم.

**کمیسیون هیچ‌ تاییدی برای افرایش قیمت خودرو صادر نکرد

عضو دیگر کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز گفت: جلسه روزیکشنبه کمیسیون صنایع و معادن با حضور خودروسازان، واردکنندگان و قطعه‌سازان به نتیجه نهایی نرسید و نمایندگان عضو کمیسیون هیچگونه تاییده مبنی بر افرایش قیمت خودرو صادر نکرده‌اند و مقرر شد یکشنبه هفته آینده بررسی این موضوعات ادامه پیدا کند.

نادر قاضی‌‎پور با بیان اینکه خودروسازان ، قطعه‌سازان و واردکنندگان به همراه معاون صنعت وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در جلسه حضور داشتند که بحث‌های زیادی نیز صورت گرفت، گفت: امیدواریم بتوانیم خودرو ارزان قیمت برای اقشارضعیف جامعه تولید کنند، پیشنهاد دادیم تولید ماشین‌های میلیاردی نیز برای وزرای میلیاردی داشته باشند.

نماینده مردم ارومیه در پاسخ به این سوال که چه میزان کیفیت خودروهای تولید داخل ارتقاءپیدا کرده است که پیشنهاد افزایش ۲۴ درصدی قیمت خودرو از سوی تولیدکنندگان ارائه شده، اظهار داشت: با افزایش قیمت اقلام مصرفی و مواد اولیه مانند مس، سرب، فولاد و مواد پتروشیمی،افزایش قیمت بیمه و دستمزد کارگران خودروسازان پیشنهاد افزایش قیمت را دارند و متاسفانه کیفیت در این مسائل دیده نشده است.

نظرات شما

×

Comments are closed.