کاهش ۸۶ واحدی شاخص کل + صدا

مرتضی ابراهیمی – در نتیجه داد و ستدهای دیروز برخلاف انتظارها شاخص منفی شد. سهامداران ۴۱۶ میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش ۷۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۲۵ آذر ماه ۹۴، با افت ۸۶ واحدی به رقم ۶۲ هزار و ۱۴۷ واحد رسید.
همچنین در این روز شاخص کل ۸۶ واحد نزولی شد. نمادهای تاپیکو، پالایش نفت بندرعباس، مپنا، هلدینگ خلیج فارس و ملی مس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد. این در حالی بود که نمادهای هلدینگ پارسیان و بانک صادرات بیشترین تاثیر مثبت را بر این متغیر ثبت کردند.
همچنین شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب ۲۵ و ۳۸۷ واحد نزولی شدند. سایر شاخص های بورس نیز افت کردند.
در جدول برترین گروه های صنعت نیز سه گروه بانک ها، شیمیایی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر قرار گرفتند.
شاخص کل هم وزن نیز با ۱۳ واحد افت عدد ۹ هزا رو ۶۱۲ واحد را تجربه کرد.
شاخص سهام آزاد شناور اما با کاهش ۶۸ واحدی عدد ۶۸ هزار و ۲۱۰ واحد را تجربه کرد.
شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش ۲۵ واحدی عدد ۴۲ هزار و ۷۳۱ واحد را تجربه کرد که شاخص بازار دوم با ۳۸۷ واحد افت روی عدد ۱۴۰ هزار و ۳۳۶ واحد رضایت داد.
همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با ۴ واحد افت عدد ۶۸۵ واحد را به نمایش گذاشت.
نماد معاملاتی سه شرکت تاپیکو با ۳۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس با ۲۶ واحد و گروه مپنا با ۱۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل نماد معاملاتی سه شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۲۲ واحد، بانک صادرات با ۶ واحد و پالایش نفت اصفهان با ۵ واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را بر برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از ۷۷ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۴۱۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۱ هزار و ۵۷۵ نوبت داد و ستد بود.
نماد معاملاتی شرکت‌های ایران مرینوس، حق تقدم خرید سهام تراکتورسازی ایران، بهمن لیزینگ، اوراق مرابحه شرکت واسط مالی خرداد یکم، اوراق اجاره شرکت واسط مالی دی، حق تقدم خرید سهام بیمه سامان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نیرو، سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان متوقف شدند.

مرتضی ابراهیمی

ایمیل: news.morteza@gmail.com وبلاگ: http://economy-communications.blog.ir

نظرات شما

×

Comments are closed.