چگونه بر نا امیدی غلبه کنیم و خلاق باشیم

زندگی زیباست ‌ای زیبا پسند    زنده اندیشان به زیبایی رسند

شما برای داشتن یک زندگی سرشار از حیات در تمام عمر نیازمند این هستیدکه هیچگاه احساس ناامیدی نکنید واکنش‌های اغلب مردم در برابر نا امیدی متفاوت است، بعضی‌ها فریاد می‌کشند، بعضی‌ها معتاد یا الکلی می‌شوند، برخی خود و خانه‌اشان را آتش زده و به جنون کشیده می‌شوند و یا افسرده شده و خانه و محل کار خود را ترک می‌کنند.

به عبارتی، ما به صدها روش دیگر اجازه می‌دهیم نا امیدی بر ما غلبه کند و شادمانی و کارائی ما را نابود سازد‌‌. زندگی معنوی سطوحی دارد که هیچ خشم یا نا امیدی شدیدی نمی تواند به آن راه یابد. تفکر همراه با آرامش‌، شما را به آن سطح رهنمون می گرداند و در آنجا هیچ چیز نمی تواند موجب آزار شما شود‌‌.خندیدن‌، شاد بودن و لذت بردن از لحظه‌های زندگی سبب افزایش خلاقیت و تفکر انتزاعی‌، تقویت سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از مشکلات قلبی و افزایش خوش بینی و مثبت اندیشی می‌شود‌‌.

افرادی که در زندگی شکست می‌خوردند، غالباً کسانی هستند که راه‌، را  برای ورود افکار و انرژی‌های منفی، به ذهن خود باز می‌گذارند و از خود رنجش نشان می‌دهند، آنان همیشه در تضاد شخصیتی یا مشکل در برقراری روابط اجتماعی با دیگران هستند‌‌.

راز اساسی غلبه بر نگرانی، جایگزین نمودن ایمان با ترس به عنوان گرایش حاکم بر ذهن است. منظور از ایمان صرفاً باور مذهبی نیست‌، بلکه ایمان عبارت است هر نوع باور وگرایش مثبت ذهنی که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می‌کند‌، یادتان باشد که کل نظام هستی بر بعد مثبت بنا شده پس با کل نظام هستی خود را هم فاز و هم تلورانس کنید.

در این جهان دو نیرو توانمند تر از سایر نیروهاست، یکی ترس و دیگری ایمان‌‌.

ایمان داشته باشید که کاملاً زنده دل هستید و خواسته دیگران نیز همین است.

ذهن مشتاق و پر شور هیچ گاه دچار خستگی نمی شود. بنابراین از خستگی افکار وحالتان جلوگیری کنید. به هر گوشه زندگی علاقه و اشتیاق فراوان داشته و از هر لحظه آن لذت ببرید و شاد باشید‌‌.

همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد، توانائی برنامه‌ریزی تمام سطوح زندگی و اشیاء بی جان در این سیاره مختص انسان است‌‌. یکی از این توانائی انسان بر روی اشیا، بی جان، استفاده از تکنیک لیوان آب است‌‌. برای آشنا شدن با این تکنیک و استفاده از آن در حل مشکلاتتان چگونگی اجرای آن را بیان می کنم‌‌.

شب هنگام قبل از خواب یک لیوان را پر از آب کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر چند قطره آب لیموی تازه را به آب لیوان اضافه نمائید. و با نگه داشتن لیوان با نوک انگشتان هر دو دستتان به تدریج انگشتانتان را از هم باز کنید‌‌.

دلیل اضافه کردن آب لیمو این است که، آب لیمو نوعی اسید است و آب داخل لیوان را تبدیل به یک الکترولیت قوی می کند و در نتیجه انتقال جریان شعور جمعی در ذهن وجسم شما بهتر انجام می شود‌‌.‌، چشمانتان را ببندید‌، آنها را به سمت بالا حرکت دهید و نصف لیوان آب را بنوشید. به هنگام نوشیدن آب در ذهنتان با خود بگوئید ” این تنها کار لازم برای حل مشکلی است که در ذهنم دارم” نصف لیوان آب باقیمانده را در کنار بسترتان قراردهید و به خواب بروید. فردا صبح به محض بیدار شدن از خواب همین رویه را تکرار کنید و باقیمانده آب را سر بکشید با اجرای تکنیک لیوان آب جوابی که به دنبال آن هستید ممکن است همان شب به شکل رویائی درذهن شما پدیدار شود و اگر چنین شد، هنگام نوشیدن مابقی لیوان آب در صبح شکرگزار قدرت متعال خداوند باشید یا اینکه ممکن است جواب مشکل شما در روز آینده به شکل یک جرقه ذهنی یا ملاقات با شخصی مقتضی پدیدار گردد‌‌.

روانشناسان معتقدند وقتی که ما با چشمان بسته لیوان آب را سر می‌کشیم‌، به طور ناخودآگاه‌، ذهنمان وارد یک حالت هشیاری عمیق می‌شود و در نتیجه مکانیزم های دفاعی ما در تعیین و مشخص ساختن آنچه که اتفاق می افتد با آگاهی بیشتری به عمل می پردازد‌‌. و این باعث می شود دروازه‌های ذهن، برای اجرای یک برنامه ریزی مؤثر گشوده گردد.

مسائل قدیمی را از ذهن خود پاک کنید‌‌.

اسم تمامی افرادی را که از آنها عصبانی هستید یا با آنها درگیر هستید بنوسید و برای هر کدام یک نامه به عنوان بخشش تهیه کنید و پیش خودتان نگه دارید، هرگاه خواستید یادشان بیافتید به این فکر کنید که آنها  الان دارند زندگی خودشان را می کنند و عصبانیت شما فقط روح خودتان را آزرده و کدر می نماید‌‌. دیگران را همانطور که هستند بپذیرید و سعی نکنید آنها را تغییر دهید. هر اتفاقی بود تمام شد و رفت‌‌. ذهنتان را با این همه انرژی منفی پر نکنید‌‌.سعی کنید به روزهای خوب آینده فکر کنید تا انرژی مثبت شما موجب بروز آن اتفاقات شود‌‌. یادتان باشد فاصله شما با اهدافتان فقط یه کلمه پنج حرفی است ” اراده ” شما آهن ربائی زنده هستید‌‌. درباره هر چه بیاندیشید‌، به آن موجودیت می دهید‌‌. این همان تئوری اثر ذهن بر ماده است‌‌.برای تغییر دادن پدیده ها در جهان پیدا‌،  به وسیله تاثیر گذاری‌، بر بافت زایشی ( ماتریکس) از طریق تمرکز و تفکر مثبت دگرگونی ایجاد کنید.

اگر می خواهید همیشه در سلامتی و شادی به سر ببرید، عاشقانه زندگی کنید به خودتان عشق بورزید به خداوند عشق بدهید به کل کائنات عشق برسانید، تمام موجودات را از عشق الهی پر کنید‌‌. به دنبال کسانی باشید که به شما عشق را نثار می‌کنند و اگر این نگرش را داشته باشید اتفاق خوبی می‌افتد‌‌. کمتر آشفته و نا امید می‌شوید. توجه داشته باشید که زندگی شما یک اتفاق تصادفی نیست. بلکه شما هر احساس و افکاری را که به کائنات می دهید انعکاس آن را دریافت می کنید‌‌. شما زندگیتان را با افکار و احساساتتان درست می‌کنید‌‌.

هیچ وقت از هیچ روزی در زندگیتان پشیمان نباشید‌‌.

– روز خوب به شما حس خوب می‌دهد‌‌.

– روز بد به شما تجربه می‌دهد‌‌.

– روز افتضاح به شما درس می‌دهد‌‌.

– روز عالی به شما خاطره می‌دهد‌‌.

وقتی امیدمان را از دست می دهیم فکر می کنیم این پایان راه است‌، خداوند لبخند می زند و می گوید نگران نباش این فقط یک پیچ است‌، نه پایان راه پس امیدوار باشید و بدانید  به دست آوردن هر چیزی زمانی دارد. در پایان‌، به منظور دریافت نتایج بهتر،  خود را  از انسانهای منفی رهاسازید.

آنها افرادی هستند که همیشه شما را نا امید می کند‌‌.خودشیفته هستند‌، وقتتان را هدر میدهند‌، به شما اهمیت نمیدهند، حسادت میکنند و به شما موج منفی میدهند‌، شما را دست کم میگیرند‌، مدام انتقاد و سرزنشتان میکنند‌، و خود را قربانی افکار و اعمال شما میدانند‌، کسی که همین الان مدام به ذهن شما میاد از زندگی حذف کنید و نفس بکشید.

پیمان طوبائی -کارشناس پولی و بانکی

نظرات شما

×

Comments are closed.