پشیمانی اعضای شورا ازعدم اجرای دیواره های محافظ مترو

علیرضا امامی فرد-گروه زندگی

محسن سرخو به بهانه روز خبرنگار و در آخرین روزهای فعالیت خود در نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار کرد.

او در این نشست علاوه بر تبریک روز خبرنگار و تمجید از اصحاب رسانه در نقش به سزایشان در جامعه گفت: در شورای چهارم هم افزایی خوبی میان خبرنگاران و اعضای شورای شهر اتفاق افتاد.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: در برخی از مواقع پیگیری های خبرنگارها باعث شد تا ما و همکارانمان جلسه ای بابت پیگیری مطالبات مردم برگزار کنیم.

سرخو گفت : رسانه ها کارهای تحلیلی و نقدهای خوبی را به گوش ما رساندند که کار آنها ماندگار است و برای شورای آینده مفید خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه محوریت شورای چهارم در حوزه عمران و حمل و نقل، توسعه حمل و نقل عمومی بود  گفت: کارهای مهمی در طی چهارسال انجام شد اما کافی نیست و هنوز در برخی از موارد از جمله بخش اتوبوس رانی و تاکسیرانی با مشکلاتی مواجه هستیم.

محسن سرخو در پاسخ به سوال خبرنگار جهان اقتصاد در رابطه با دیواره های محافظ مترو و عدم اجرای آن با توجه به وعده های سال گذشته گفت: برخی از اعضای شورا با طرح دیواره های محافظ مخالفت می کردند و معتقد بودند که طرح مفیدی نخواهد بود، اما اب گذشت زمان به آنها ثابت شد که اشتباه فکر می کردند. حال باید صبر کرد و دید که در شورای پنجم پیگیری خواهد شد یا خیر؟

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران از احتمال پایان جلسات شورای شهر چهارم در پایان مرداد خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد، مهندس محسن سرخو در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به برنامه‌های شهرداری تهران در بخش مترو، گفت:‌  خط یک اکسپرس فرودگاه امام خمینی (ره) را به اشتباه خط ۸ می‌نامند اما این همان ادامه خط ۱ است.

وی افزود: خط ۷ باید بر اساس برنامه تا پایان سال ۹۴ به افتتاح می‌رسید اما حالا این مهم محقق نشده و با پیشرفت ۸۰ درصدی که شاهد هستیم امیدواریم هر ماه یک یا دو ایستگاه افتتاح شود. در مورد خط ۶ نیز باید بگویم که ۹ کیلومتر آن آماده تست گرم است و به نظر است ظرف یک الی دو ماه آینده به بهره برداری برسد. اما آن چیزی که مهم است آنکه مترو باید با همه تجهیزات و واگن‌هایش به افتتاح برسد.

وی با بیان اینکه خط ۸ مترو نیازمند بازنگری در حفاظ است گفت: باید برای خط ۸ نیز به مانند مترو تهران کرج حفاظ‌های خاص در نظر بگیرند تا مشکل این خط مرتفع شود و این مسئله کاملا فنی بوده و کاری به مسائل سیاسی و حقوقی ندارد.

به گفته سرخو، بر اساس برنامه توسعه حمل و نقل شهرداری باید ۱۲ هزار اتوبوس داشته باشیم اما این مهم محقق نشد حالا به دلیل کمبود واگن مناطق ۱۹ تا ۲۲ با مشکل شدید اتوبوس مواجه هستند.

وی با بیان اینکه در چند روز اخیر معاونین شهردار گزارشات ۱۲ ساله خود را ارائه کردند گفت: این مسئله به درخواست معاونین انجام شده اما ما معتقدیم که باید برنامه پنج ساله دوم که قابل رصد است ملاک عمل قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد زمان پایان کار شورا نیز گفت:‌ بر اساس شنیده‌ها قرار نیست شورای شهر چهارم تا نیمه شهریورماه فعالیت کند و به نظر می‌رسد جلسات تا پایان مرداد ماه برگزار می‌شود، به هر حال پایان شورا هر زمانی که باشد، نمایندگان مردم به امورات شهر رسیدگی می‌کنند اما به نظر می‌رسد هر چه زودتر نمایندگان شورا کار خود را آغاز کنند برای شهر بهتر باشد.

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.