ورود صنعت برق کشور به عرصه مدیریت تقاضا

معاون برق و انرژی وزیر نیرو خبر داد:

گروه امورزیربنایی-معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اینکه سند «تعامل ایرانیان با منابع انرژی الکتریکی» به زودی توسط وزیر نیرو ابلاغ خواهد شد، گفت: صنعت برق کشور تلاش کرده با تغییر پارادایم‌، وارد عرصه مدیریت تقاضا شده و این سند را با همکاری و مشارکت تمامی افراد جامعه کامل خواهد کرد.

به‌گزارش جهان اقتصاد، همایون حائری در نشست وزیر نیرو با مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق با اشاره به شرایط خاص تابستان امسال برای تامین انرژی سراسر کشور عنوان کرد: کاهش نزولات آسمانی در سال آبی جاری باعث شده تا ارتفاع و حجم آب مخزن سدهای دارای نیروگاه برقابی به شدت کاهش پیدا کند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی عنوان این مهم را سند «تعاملات ایرانیان با منابع انرژی الکتریکی» معرفی کرد و گفت: این سند با همکاری و مشارکت تمامی افراد جامعه کامل شده و به دلیل اینکه تحت شبکه وب بوده در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه این سند در سه مرحله تهیه شده است، ادامه داد: مرحله نخست این سند که مربوط به سال ۹۷ است با عنوان عبور از پیچ سال و مدیریت تفاهم و همکاری مشارکت‌جو نام گذاری شده است.

حائری افزود: مرحله دوم این سند که از سال ۹۷ تا ۹۸ ادامه خواهد داشت با عنوان سال سامان‌دهی و پشتیبانی از استقرار هم بست نهادی، هم بست اجتماعی و هم بست تخصصی نام‌گذاری شده و مرحله سوم این سند هم که از سال ۹۷ تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت تغییر آرایشی ملی است که باید در بخش مدیریت تقاضا مورد توجه قرار بگیرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به تشریح روند فعالیت‌های مربوط به سند یاد شده پرداخت و گفت: برنامه مرحله اول این سند که به عنوان عبور از پیچ سال نام گذاری شده به دو قسمت تبدیل می‌شود. بخش نخست این مرحله ۶ ماه ابتدایی سال جاری را به خود اختصاص داده و وظایف مهمی را متوجه شرکت‌های توزیع نیروی برق خواهد کرد.

نظرات شما

×

Comments are closed.