وداع نیم بند شریک بدعهد

۱۳۹۷/۰۳/۱۸

تعلیق فعالیت های پژو سیتروئن در ایران رسما اعلام شد

مهدی زاهدی- ۱۴ مهرماه ۱۳۹۵، نشست مشترک بین مدیران ایران خودرو و «کارلوس تاوارس» مدیرعامل گروه پژو سیتروئن فرانسه در حالی برگزار شد که صدها خبرنگار داخلی و خارجی به پوشش این رویداد مهم پرداخته بودند.

با این همه و درمیان شعف مسئولان صنعت خودروی داخلی از تشکیل شرکت مشترکی میان ایران و فرانسه، اکثر قریب به اتفاق خبرنگاران حاضر در آن مراسم فقط یک سوال داشتند: « در صورت بروز مشکلاتی برای برجام، شریک بدسابقه ایران بر مواضع خود باقی خواهند ماند یا خیر؟» … این سوال بارها و بارها حتی از زبان خبرنگاران خارجی حاضر در نشست از تاوارس پرسیده شد اما مهمترین پاسخ مدیرعامل شرکت پژو سیتروئن نیز فقط یک جمله بود: « بهتر است در مورد گذشته صحبت نکنیم چرا که در دور جدید همکاریها این اختلافات برطرف شده است».

حتی هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو نیز در همان نشست از رفتار مسئولان این شرکت به دلیل ترک فوری ایران پس از آغاز تحریم‌ها انتقاد کرد.

با این حال دیری نپایید تا شریک بدقول فرانسوی دوباره دم از بدعهدی بزند، ۲۰ ماه بعد از آن جلسه جنجالی، در تاریخ ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۷، مسئولان گروه پژو سیتروئن با انتشار بیانیه ای بازهم به یک جمله بسنده کردند:« این گروه خودروسازی برای پیروی از قانون ایالات متحده تا ششم آگوست، فعالیت های اشتراک انتفاعی خود را به حالت تعلیق در می آورد. این گروه با پشتیبانی دولت فرانسه برای بررسی موضوع ادامه فعالیت های خود در ایران، در حال گفتگو با مقامات امریکایی است. »

مسئولان پژو سیتروئن معتقدند که به تعلیق در آوردن فعالیت های اشتراک انتفاعی در ایران روند اقتصادی این گروه خودروسازی را تغییر نمی دهد و اضافه کرد که فعالیت های این گروه در ایران کمتر از ۱ درصد درآمد آن را تشکیل می دادند.

پس از برجام، پژو از طریق شرکت تازه تأسیس ایکاپ با ایران خودرو شریک بوده و سیتروئن نیز در مشارکت با سایپا، سایپا-سیتروئن را برای تولید خودرو تأسیس کرده است. محصولاتی چون پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن C3 حاصل سرمایه‌گذاری ابتدایی PSA با شرکای ایرانی خود بودند که با توجه به اتفاق اخیر، سرنوشت آنان نامشخص خواهد بود.

**با خروج خارجی‌ها دست خودروسازان در حنا نمی‌ماند

در همین رابطه یک عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگویی با ایسنا گفت: با تعلیق فعالیت‌ پژو سیتروئن در ایران و حتی در صورت خروج دیگر خودروسازان خارجی، خودروسازان داخلی بر توسعه خودروهای داخلی و پلت‌فرم‌های در دست طراحی متمرکز خواهند شد بنابراین اصطلاحا دست این شرکت‌ها در حنا نمی‌ماند.

شهرام آزادی اظهار کرد: تعامل با خودروسازان خارجی هدف نیست بلکه وسیله‌ای برای رسیدن به هدف تولید خودروهای به‌روز و با کیفیت داخلی است بنابراین اگرچه تعلیق فعالیت‌های پژو سیتروئن بر صنعت خودرو بی‌تاثیر نخواهد بود اما مشکل اساسی نیز محسوب نمی‌شود.

وی با بیان اینکه خودروسازان در تعامل با خودروسازان خارجی باید به دنبال انتقال تکنولوژی برای دستیابی به دانش تولید خودروهای به‌روز و با کیفیت باشند، خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر این هدف تا حد زیادی محقق شده و حتی در صورت خروج خودروسازان خارجی نیز صنعت خودرو به راه خود ادامه خواهد داد.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: خروج احتمالی خودروسازان خارجی از ایران مزایایی نیز خواهد داشت که از جمله آن تمرکز بیشتر خودروسازان داخلی بر روی تولید و توسعه پلت‌فرم‌های داخلی است.

وی افزود: دو خودروساز بزرگ داخلی در چند سال اخیر کار طراحی و تولید پلت‌فرم‌ را آغاز کرده‌اند و پس از این می‌توانند با تمرکز بیشتر در این حوزه زودتر به خودکفایی از خودروسازان خارجی دست یافته و خودروهایی با کیفیت مناسب و با برند داخلی عرضه کنند.

آزادی با بیان اینکه هم‌اکنون همکاری و تولید مشترک با خودروسازان خارجی حدود ۲۰ درصد فعالیت خودروسازان داخلی را به خود اختصاص می‌دهد، تصریح کرد: خودروسازان به راحتی می‌توانند این سهم ۲۰ درصدی را با خودروهای داخلی جایگزین کنند.

**خروج پژو قابل پیش بینی بود

از سوی دیگر اما رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خروج پژو از ایران قابل پیش بینی بود و شرکت های خودروساز آلمان، کره و چین نیز از تحریم های آمریکا علیه ایران تبعیت خواهند کرد.

عزیز اکبریان در گفتگویی که خانه ملت ان را منتشر کرده است، با اشاره به خروج شرکت خودروسازی پژو از ایران به دنبال اعمال تحریم آمریکا اظهار داشت: از ابتدا روشن بود که چنین اتفاقی رخ می دهد چرا که این شرکت ها از آمریکا تبعیت می کنند.

رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس ادامه داد: شرکت خودروسازی پژوی فرانسه همواره در روزهای سخت ایران را ترک کرده و در واقع دوست روز خوب ایران بوده است به همین جهت نباید از این خروج تعجب کرد.

نماینده مردم کرج در مجلس دهم، با بیان اینکه اکثر شرکت های خودروساز نیز از ایران خارج می شوند، بیان داشت: اکثر شرکت های خودروساز آلمان، فرانسه و کره به دلیل تبعیت از آمریکا همکاری خود را با ایران قطع خواهند کرد، این پیش بینی در قبال شرکت های خودروساز چینی نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم در بحث خودروسازی برنامه خود را داشته باشیم و وابستگی خود را به حداقل برسانیم تا از خروج این شرکت ها تولید آسیب نبیند.

اکبریان، با تاکید بر افزایش کمیت و کیفیت تولید خودروی داخلی گفت: در هیچ کجای دنیا ساخت خودرو ۱۰۰ درصد داخلی نیست، بنز آلمان نمی تواند مدعی باشد تمام قطعات خود را در داخل کشور می سازد، این حرف به این معنا است که درصدی وابستگی وجود دارد اما باید میزان آن را کاهش داد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ایران در بخشی از تولید خودرو توانایی داخلی دارد، بیان داشت: باید به سمتی حرکت کنیم که درصد بالایی از تولید خودروها براساس توان داخل باشد تا با خروج شرکت های خودروساز آسیبی به تولید وارد نشود.

**واردات قطعات خودرو باید متوقف شود

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی نیز در این رابطه گفت: یکی از مهمترین کارهایی که در شرایط فعلی اقتصاد در صنعت خودرو باید صورت گیرد ممنوعیت واردات قطعات دارای تولید داخل و تکیه بیشتر بر توان قطعه‌سازان داخلی است.

محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگرچه پژو سیتروئن فعلا فعالیت‌های خود در ایران را تعلیق کرده اما به دنبال رایزنی با آمریکا برای ادامه فعالیت‌ در ایران است.

وی با بیان اینکه در این شرایط چه خودروسازان خارجی در ایران بمانند و چه نمانند باید رویکرد ما افزایش عمق ساخت داخل خودروهای تولیدی باشد، خاطرنشان کرد: در این زمینه اولین کاری که باید صورت گیرد ممنوع شدن واردات قطعاتی است که نمونه مشابه آنها در داخل تولید می‌شود.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ادامه داد: علاوه بر آن هم خودروسازان و هم دولت و بانک مرکزی باید به قطعه‌سازان برای تهیه ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه و تولید قطعات کمک کنند.

وی افزود: در شرایط فعلی دولت باید مصارف غیر ضروری ارز را متوقف کرده و جلوی واردات کالاهایی که تاثیر مستقیم و اصلی در زندگی مردم ندارند را بگیرد که از جمله آن خودرو و قطعات آن است.

نجفی‌منش با بیان اینکه پتانسیل داخلی‌سازی قطعات تمام خودروهای تولیدی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: فراتر از آن قطعه‌سازان توانایی داخلی‌سازی خودروهای پسابرجامی را نیز دارند همان‌طور که در گذشته خودروهایی همچون پژو ۲۰۶ را داخلی‌سازی کردند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع استراتژی صنعت خودرو در شرایط جدید باید کمتر شدن وابستگی به خارج و تقویت توان قطعه‌سازان داخلی برای کاهش آسیب‌پذیری این صنعت از تحریم‌های احتمالی باشد.

نظرات شما

×

Comments are closed.