وحدت اصلاح طلبان شورا درانتخاب شهردار

۱۳۹۷/۰۱/۲۶

 شهر بانو امانی-عضو شورای شهر

 محمد‌علی نجفی در طول چهار دهه پیش یکی از خدوم‌ترین و پاک دست‌ترین مدیران نظام بود. هرچند وی از  شهرداری تهران رفت اما برنامه تحویل و تحول  وی درشهرداری تهران باقی است و اعضای شورای شهر بر پی‌گیری این برنامه تاکید فراوانی دارند. حتی مخالفین تفکرات او می‌توانند این سند با اعتبار بر جا مانده از دوران ۶ ماهه حضور نجفی را مورد بررسی و نقد قرار دهند. شهردار سابق تهران ۱۲ پرونده مالی و اداری را با رعایت حق‌الناس به قوه قضائیه فرستادند و این امید وجود دارد که این اقدام مورد پیگرد رسانه‌ها قرار بگیرد، و دستگاه‌های مربوطه نیز این پرونده‌ها را مورد پیگرد قرار دهند.

هرچند نجفی رفت اما مردم تهران از نمایندگان خود در شورای شهر توقع دارند، مسئولیت اداره شهر تهران به فردی مانند نجفی و حتی بهتر از او بسپارند. مذاکراتی در این رابطه از سوی اعضای شورای شهر آغاز شده و این امید قطعی و صددرصدی وجود دارد که  مسیری که مردم تهران آن را برای  اصلاح‌طلبان شورای شهر ترسیم کرده‌اند، ادامه یابد.

شورای شهر پنجم با انسجام مثال‌زدنی دارد سعی دارد نگاه خردگرایانه که اصلاح‌طلبان بعد از ۹۲ به آن رسیده‌اند را بر محور خرد جمعی برای پاسداشت رای مردم وظایف خود را انجام دهند. از این رو این اطمینان وجود دارد با تمام سختی‌هایی‌که پیش روی شورای پنجم قرار دارد و رقبای آن نیز برخی قواعد بازی را در مقابل آن‌ها رعایت نکردند و با این احتمال که مخالفان در تلاشند که در انتخاب اعضای شورای شهر مشکلات جدی به وجود آوردند. اما اعضای شورا به این نتیجه رسیدند. در چنین شرایطی راهی جز موفقیت ندارند. این موفقیت اصلاح‌طلبان در انسجام ما نهفته است. زمانی که از انسجام و هم‌گرایی سخن به میان می‌آوریم دلیلی بر اختلاف نیست. اعضای شورای شهر دو جلسه زیبا و هماهنگ را در نپذیرفتن استعفای اول آقای نجفی و هم در پذیرفتن  استعفای وی برگزار کردند که نشان از هماهنگی کامل آن‌ها است. تجربه ۷ ماه کار کردن اعضای شورای شهر این است که این حق را برای یکدیگر قائل شدند که کاملا موافقان و مخالفان انتخاب شهردار تهران، نظر خود را اعلام کنند تا به نظر جمعی رسیده و با انتخاب شهرداری پیگیر و کاردان در مسیر وعده داده شده به مردم حرکت کنند. به طور یقین اعضای شورای شهر به اجماع و جمع‌بندی خواهند رسید و اجازه نخواهند داد کوچک‌ترین اختلافی در انتخاب شهردار تهران به وجود بیاید زیرا شهر تهران نیازمند خدمت است و خدمت در گروی انتخاب شهرداری اصلاح‌طلب و پاک‌دست قرار دارد.

نظرات شما

×

Comments are closed.