واکنش سخنگوی شورای نگهبان به دلشوره های شیخ اصلاحات

۱۳۹۷/۰۶/۱۳

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به دلشوره های شیخ اصلاحات

بعد از انتشار آخرین نامه شیخ اصلاحات مهدی کروبی، رئیس پیشین مجلس و نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، واکنش ها همچنان ادامه دارد. وی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به اعضای مجلس خبرگان ضمن اخطار نسبت به بازگشت کشور به «دوران قاجار» بدلیل مدیریت ضعیف؛ خواستار «نظارت موثر» این نهاد بر رهبر ایران و فعالیت نهادهای زیرمجموعه وی در عرصه‌ها اقتصادی، نظامی و قضایی شد.
کروبی در نامه خود با تاکید بر اینکه «سیاست‌های راهبردی رهبر» طی سه دهه گذشته باعث وضعیت کنونی کشور شده است، از اعضای خبرگان خواست تا به جای «مدح و ستایش» رهبر از آقای خامنه‌ای درباره عملکردش در سه دهه گذشته توضیح بخواهند.
شیخ اصلاحات فقدان نظارت موثر خبرگان بر رهبری و نهادهای زیر نظر این مقام از جمله شورای نگهبان، سپاه پاسداران، بسیج، قوه قضائیه، صدا و سیما و بنیادها و نهادهای اقتصادی در سه دهه گذشته را عامل وارد آورد «خسارات جبران ناپذیری به کشور و مردم» » دانست و افزود: «صریحا می‌گویم با این شیوه مدیریت، کشور به دوران پیش از مشروطه یعنی به زمان قاجار برگشته است.»
نامه های کروبی را چه کسی می نویسد؟
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در این زمینه یادآورشده است که همه این مکاتبات و نامه‌نگاری‌های آقای کروبی که در این اواخر رسانه‌ای شده، توسط آقای حسین کروبی صورت گرفته است.
قربانعلی قائمی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به نامه‌ منتسب به دبیرکل حزب اعتماد ملی که مسئولیت برگزاری کنگره آتی این حزب را به الیاس حضرتی واگذار کرده،‌ گفت: آقای دوستی و برخی دیگر از اعضای اعتماد ملی تنها کسانی بودند که با آقای کروبی دیدار کردند و یکی از پیش شرط‌های این دیدار نیز این بود که مفاد آن هیچگاه رسانه‌ای نشود.
وی افزود: آن چیز که محرز است این است که آقای حضرتی در این سال ها هیچگاه به شکل مستقیم با دبیرکل دیداری نداشته و شنیده‌ها حاکی از این است که همه این مکاتبات و پیغام‌هایی که در این اواخر رسانه‌ای شده، توسط آقای حسین کروبی صورت گرفته است.
کدخدایی: کاش کروبی خودش می‌نوشت!
اما سخنگوی شورای نگهبان در توییتی به نامه منتسب به مهدی کروبی که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده است، واکنش نشان داد.
متن توییت عباسعلی کدخدایی به نامه منتسب به مهدی کروبی درباره حزب اعتماد ملی به این شرح است: «متن روزهای اخیر منتسب به آقای کروبی یادآور بیانیه‌های ایشان در سال ۸۸ است. متن هایی که از آن ایشان نیست و ظاهرا برای او می نویسند، همانند تصمیماتی نیز که برای او می گیرند. ای کاش ایشان از حصر فکری اطرافیان در می آمد، خودش فکر می کرد! خودش تصمیم می گرفت و خودش می نوشت!».

نظرات شما

×

Comments are closed.