هند ششمین اقتصاد برتر جهان در سال ۲۰۱۷

هند با پیشی گرفتن از انگیس جایگاه ششم اقتصاد جهان را به خود اختصاص می دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هند با پیشی گرفتن از انگیس جایگاه ششم اقتصاد جهان را به خود اختصاص می دهد.

بر این اساس، تولید ناخالص داخلی هند در سال ۲۰۱۷ به ۷/۶ درصد خواهد رسید و این گونه این کشور با این میزان رشد اقتصادی ، جای انگلیس را به عنوان اقتصاد ششم جهان خواهد گرفت. از ۱۰۰ سال پیش تاکنون سابقه نداشته است که اقتصاد هند به حدی رشد داشته باشد که جای استعمار کننده خود را بگیرد .

هند از نظر میزان تولید ناخالص داخلی بعد از آمریکا ، چین ، ژاپن ، آلمان و فرانسه در جایگاه ششم اقتصاد جهان قرار می گیرد. چنین نتیجه ای نشان از رشد سریع اقتصاد هند می دهد. از سوی دیگر، اینکه انگلیس جایگاه ششم اقتصاد جهان را از دست می دهد حاکی از آن است که خروج این کشور از اتحادیه اروپا از نظر اقتصادی تاثیر منفی زیادی بر این کشور داشته است. هند از نظر اقتصادی امسال عملکرد خیلی خوبی داشته است.

هند از نظر سریع بودن آهنگ رشد اقتصادی درماه فوریه امسال گوی سبقت را از چین نیز ربود.

در ماه اکتبر امسال صندوق بین المللی پول درگزارش خود پیش بینی کرد که هند در آینده ای نزدیک عنوان داشتن رشد اقتصادی سریع را برای خود حفظ خواهد کرد. بر اساس اعلام صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی هند سال ۲۰۱۷ به هفت ممیز شش دهم درصد خواهد رسید. در حالی که انگلیس در سال ۲۰۱۷ قرار است تنها یک و یک دهم درصد رشد اقتصادی داشته باشد. انگلیس در سال ۲۰۱۶ رشد اقتصادی یک ممیز هشت دهم درصدی را تجربه کرده است.

کارشناسان می گویند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در کاهش رشد اقتصادی و افول پول انگلیس تاثیر داشته است.

اقتصاد هند از کاهش قیمت نفت و مواد اولیه در بازارهای جهانی ‏و تورم پایین به طور قابل توجهی سود برده است.

نارندرا مودی،نخست وزیر هند، از سال ۲۰۱۴ که زمام امور این کشور را به دست گرفته است برای رشد اقتصادی کشور اصلاحات اساسی را در اقتصاد هند به اجرا گذاشته است.

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.