هم و غم مردم یا خود

۱۳۹۷/۰۶/۲۴

هم و غم مردم یا خود
احسان اسدی
Ehssan.jahad2015@gmail.com

 

سالیان زیادی از تأسیس جمهوری اسلامی گذشته با تمامی کم و کاستی با تمام سختی های و فشارهایی که از تمامی کشورهای دنیا به این ملت تحمیل شده و تحریم ها متعدد ، کشور ایران همچنان به جلو پیش می رود و در گردابی که کشورهای بیگانه به نیت چپاول و استعمار برای آن ایجاد کرده اند با تمام قدرت سرپا پا مانده و پرچم برافراشته ایران همیشه در خاورمیانه به احتزاز درآمده است و با نیت خالصانه و خدمت به بشریت به راه خود ادامه داده و میدهد .
امروزه که در سال ۱۳۹۷ به سر می بریم شاید اکثریت مردم به این نتیجه رسیده اند که هر کشوری که از لحاظ منابع مالی و سرمایه های داخلی و خارجی غنیتر تر باشد از توان بیشتری برخوردار است و میتواند به استفاده از این منابع مالی اهداف خود را پیش ببرد و اکثر کشورهای بزرگ دنیا با پرداختن به این مهم در صدد جمع آوری و سرمایه گذاری جهت بهبود اقتصاد خود هستند هرچند که اکثر این کشورها به هر راهی دست میزنند تا بتوانند این منابع مالی را تهیه کرده و ابزاری قدرتمند برای خود جهت استعمار و چپاول سایر کشورها بسازند .
با توجه به دو جنگ جهانی مهم که رخ داد و میلیون ها آدم بیگناه در این منجلاب کشته شدند و خسارات مالی فراوانی برای اکثر کشورهای بی طرف و درگیر جنگ به وجود آورد و علت جنگ بین ابر قدرتهای دنیا نیز چیزی نبود جز به خاطر کشورها مستعمره و حوزه قلمرو آنها رخ داد با توجه به چنین مسائل مهمی که در جهان اتفاق افتاده باید این مهم را در نظر داشت که تا چه اندازه باید به این مسئله دقت نمود .
این کشورها برای رسیدن به خواسته هایشان و در اختیار گرفتن کشورهای دیگر تاکیک های مختلفی داشته که یکی از ساده ترین آنها روشی است که در آن یک کشور را تحت فشار گذاشته و به هر طریقی که شده چه از طریق نظامی و چه راههای دیگر امتیاز بگیرند و بتوانند منابع مالی که نیاز دارند از این راه بدست بیاورند .
از این رو با ایجاد گروهک های تروریستی در مرزهای کشور باعث ایجاد نا امنی شده و با حملات تروریستی در جهت آسیب رسانی به مواضع آن دولت اقدام می نمایند .
گروهک های تروریستی در هر نقطه از جهان معمولاً خود را همسو با مردم آن خطه و دیار در نظر می گیرند و همیشه با شعار اینکه ما در کنار هم هستیم در جهت ایجاد پایگاهی امن برای خود می باشد . ولی مردمان ساده که اکثر در مرزهای کشور ساکن هستند با قلبی مهربان آنها را درون خانواده خود راه داده غافل از اینکه این دامی است که استعمارگران بزرگ دنیا برای آنها پهن کرده و اگر مراقب نباشند عواقب جبران ناپذیری برای خود ، خانواده و تمامی مردم سرزمینشان به همراه خواهد داشت .
که این مسئله نیز بارها گریبان خودمان را نیز گرفته و همیشه در مرزها شاهد نفوذ نیروهای تروریستی
بوده ایم که همیشه در تلاش بوده اند تا ضربه ای به کشور عزیزمان بزنند و اغلب اوقات با هوشیاری نیروهای مردمی و سپاه پاسدارن کاری از پیش نبرده و گرفتار شده اند فقط با همدلی و یکرنگی می توان اتحاد خانواده را حفظ کرد .

نظرات شما

×

Comments are closed.