همه باید محدودیت ها را محکوم کنیم

علیرضا امامی فرد-گروه سیاسی

Alireza_emami1992@yahoo.com

خبر محدودیت های جدید سید محمد خاتمی، همچنان یکی از موضوع های اصلی در فضای سیاسی کشور است. روز جمعه دادستان خبر محدودیت را تکذیب کرد اما یک روز بعد وکیل خاتمی از ابلاغ حکم محدودیت های جدید خبر داد. سید محمد انجام در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره انتشار اخبار ضد و نقیض در رسانه‌ها مبنی بر اعمال محدودیت‌هایی برای رییس دولت اصلاحات، گفت: اخیراً برگه‌هایی منتسب به یک مرجع قضایی به رویت آقای خاتمی رسیده که حاکی از اعمال برخی محدودیت‌ها به لحاظ عدم حضور ایشان در مجالس عمومی است.

به همین منظور جهان اقتصاد با قاسم میرازیی نیکو، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در همین رابطه  گفت و گویی داشته که در زیر با هم می خوانیم:

خبر محدودیت های آقای خاتمی و محکومیت اصلاح طلبان این روزها فضای سیاسی جامعه را متشنج کرده است. مردم زیادی از مجلس شورای اسلامی، مخصوصا از کسانی که با لیست امید وارد مجلس شده اند انتظار دارند که در قبال چنین رفتارهایی سکوت نکنند. آیا واقعا مجلس چنین دغدغه ای را دارد و در حال حاضر چه کارهایی برای مقابله و یا حل آن انجام می دهد؟

اگرچه آقای پارسایی به عنوان سخنگوی فراکسیون امید در این رابطه صحبت و به مواردی هم اشاره کردند و تذکراتی هم دادند و خانم سیاوشی هم نسبت به این اتفاقات نطقی در مجلس داشتند. اما حقیقتا توقع من بیشتر از این بود. شاید بهتر بود حداقل رئیس فراکسیون امید، آقای عارف، در قبال چنین اتفاقاتی موضع گیری بهتری می کردند اما بنده هیچ چیز خاصی که در اندازه ایشان باشد، ندیدم. من باید این را یادآوری کنم که همه اصلاح طلبانی که با لیست امید وارد مجلس شده اند با عنایت آقای خاتمی و تکرار ایشان بوده است و واقعا بی انصافی است که این رفتارها صورت بگیرد. اما من روز یکشنبه در شورای برنامه ریزی محکم صحبت خواهم کرد و همین مطالب را عنوان می کم. اگر کسانی قصد کار کردن ندارند، حداقل بگذارند ما یک گروه کوچک اصلاح طلب تشکیل دهیم تا بتوانیم چنین مواردی را پیگیری کنیم. اتفاقهایی که این روزها در  لیست امید در حال رخ دادن است، همه را ناامید کرده و باید قضایایی روشن شود. برای من خیلی تعجب آور بود وقتی دیدم در مسائلی، در حال گشایش هستیم که ناگهان خبر محدودیت آقای خاتمی من را غافلگیر کرد. من به شخصه در خصوص این رفتارها موضع گیری خواهم کرد.

دادستان خبر محدودیت های رهبر اصلاحات را تکذیب کرده است. شما با ایشان هم نظر هستید؟

خیر. نامه داده شده و در آن ذکر شده است که در پی احکام اجرایی دادستانی، ایشان سه ماه از حضور در مراسم تبلیغی، مذهبی و سیاسی محروم هستند. البته نوشته شده به شکل مسالمت آمیز با ایشان رفتار شود!

عدم موضع گیری همه اعضای لیست امید کمی نگران کننده نیست؟

به نظر من علاوه بر نمایندگان مجلس، مردم هم باید احساس مسئولیت کنند. اما گویی برخی از مردم برایشان این مسئله مهم نیست.

راهکار شما برای اعتراض به این محدودیت و محکومیت ها چیست؟

باید آنهایی که نسبت به این موضوع دغدغه دارند مخصوصا بخش سیاسی جامعه واکنش نشان دهند. همه تشکل های مختلف هم سو با جریان شورای سیاست گذاری باید اطلاعیه بدهند، تشکیل جلسه بدهند و موضوع را به صورت جدی پیگیری کنند.

صحبتهای روز شنبه آقای روحانی می تواند دردی را دوا کند و مشکل گشا باشد؟

بعید می دانم فایده ای داشته باشد و با این صحبتها چیزی عوض شود.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.