هر سهم شرکت دارویی ره آورد تامین ۳۱۵۰ ریال قیمت خورد

مرتضی ابراهیمی

در عرضه ۲۰ درصد از سهام شرکت دارویی ره آورد تامین، ۴۳۵ هزار و ۲۲۹ نفر تامین مشارکت کردند که تخصیص حداکثر ۹۲ سهم به هر یک از ۴۳۲ هزار و ۸۹۴ کد معاملاتی در حال انجام است.

به گزارش جهان اقتصاد، مدیرعامل شرکت دارویی راه آورد تامین در ابتدا با اشاره به اینکه این شرکت در سال ۱۳۸۳ با هدف تولید مواد اولیه دارویی، شیمایی و آرایشی- بهداشتی به ویژه پلیمرهای مورد استفاده در صنایع دارویی تاسیس شد گفت: این پلیمر تحت عنوان پلی وینیل پیرولیدون (PVP) بسیار با بدن سازگار است و بسیاری از مشکلاتی که در داروسازی وجود دارد را برطرف کرده است.

محمدحسین محرابی با بیان اینکه در ابتدا تولید PVP توسط شرکت دارویی راه آورد تامین با ظرفیت ۱۲۰ تن در سال انجام می‌شد، افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰ محصول با ظرفیت بالای ۷۰۰ تن در سال تولید می‌کنیم و انواع PVP با کاربردهای مختلف در محصولات دارویی، ضدعفونی‌کننده‌ها، کرم‌های آرایشی، شوینده‌ها، رنگ‌ها و … در سبد تولیدات ما قرار دارد.

به گفته محرابی به دلیل استراتژیک بودن صعنت مواد اولیه و وابستگی زیاد شرکت‌های داروسازی به آن، بیشتر کشورها به این حوزه ورود پیدا کرده‌اند و مزیتی که کشور ما دارد، وجود صنایع نفتی و پتروشیمی است که تامین‌کننده مواد اولیه ماده پلیمری هستند.

مدیرعامل شرکت ره آورد تامین، سرمایه ثبتی این شرکت را حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: ۹۹ /۹۹ درصد از سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین است.

وی در ادامه وجه تمایز این شرکت نسبت به رقبای غربی و اروپایی را قیمت تمام‌شده کمتر و نسبت به رقبای شرقی، کیفیت بالاتر تولیدات عنوان کرد و افزود: از مزیت‌های دیگر ره آورد تامین می‌توان به انحصاری بودن در خاورمیانه، کیفیت بالای محصولات، وجود کارگروه‌ها و کمیته‌های کارآمد و واحد تحقیق و توسعه قوی در مجموعه و جوان و متخصص بودن نیروها اشاره کرد.

محرابی در خصوص واردات مواد اولیه با اشاره به اینکه بیشتر مواد اولیه ما از داخل تامین می‌شود و برخی از مواد را نیز از چین وارد می‌کنیم، گفت: خوشبختانه در زمینه واردات مواد اولیه مشکلی نداریم و حتی در سخت‌ترین شرایط تحریمی نیز با مانعی روبه‌رو نشده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در حال بررسی پروژه‌های توسعه‌ای هستیم، گفت: تولید محصولات جدید از اهداف اصلی شرکت است. همچنین برنامه ذخیره‌سازی را برای یک سال آینده داریم و بازارهای مصرف محصولاتمان رو به افزایش است.

در ادامه این نشست خبری، مبینا بنی‌اسدی، مدیر روابط عمومی فرابورس گفت: این شرکت در  گروه مواد و محصولات دارویی قرار دارد که این گروه با ارزش بازاری بیش از۵۳ هزار میلیارد ریال، سهم ۱٫۶ درصدی را ارزش کل بازار فرابورس ایران به خود اختصاص داده است، افزود: در گروه مواد و محصولات دارویی ۹ شرکت در بازارهای اول و دوم و ۵ شرکت در تابلوهای پایه ب و ج حضور دارند.

مرتضی ابراهیمی

ایمیل: news.morteza@gmail.com وبلاگ: http://economy-communications.blog.ir

نظرات شما

×

Comments are closed.