هدف سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران؛ تضعیف محور مقاومت و موفقیت پروژه «معامله قرن»

۱۳۹۷/۰۴/۰۹

خبرگزاری ایکنا نوشت: سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود به موضوع تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه کشورمان و خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و این قبیل اقدامات را در راستای موفقیت پروژه معامله قرن توصیف کرد.

«سیدرضا صدرالحسینی»، کارشناس ارشد مسائل منطقه به تحلیل صحبت‌های دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخت و در این رابطه گفت: موضوع بسیار مهم قرن اخیر موضوع و آرمان فلسطین و قدس شریف و حرکتی به‌نام بیداری اسلامی است که این تحولات، مظلومیت مردم فلسطین را بیش از گذشته آشکار کرده است.

وی با تأکید بر این موضوع که جمهوری اسلامی پرچم‌دار حمایت از فلسطین است، تصریح کرد: بر همگان پوشیده نیست که پرچم‌دار تحقق آرمان‌های فلسطین، جمهوری اسلامی ایران است و اگر انقلاب اسلامی ایران نبود دیگر امروز هم صحبتی از آرمان‌های فلسطین در میان نبود و این‌را دشمنان اسلام و رژیم صهیونیستی بهتر از دیگران می‌دانند.

صدرالحسینی افزود: بر این اساس بسیاری از تحولات منطقه و فرامنطقه‌ای حول موضوع فلسطین و آرمان قدس شریف در حال چرخش است و همچنین امکان دارد برخی از موضوعات مانند خروج آمریکا از برجام به ظاهر ارتباط مستقیمی با مسئله فلسطین نداشته باشند اما با عنایت به این موضوع که آمریکایی‌ها در تلاش هستند که جمهوری اسلامی به یک نقطه ضعفی دچار شود تا نتواند از آرمان‌های اسلامی منطقه در راستای رسیدن به نقطه نهایی و تحقق آرمان‌های فلسطین استفاده کند همچنین آمریکا سعی و تلاش می‌کند که جمهوری اسلامی و جهان اسلام تضعیف شوند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که اخیراً سید حسن نصرالله مطرح کرده‌ موضوع فلسطین در غرب آسیا و فشارهایی بود که به ایران وارد می‌کنند و به نظر می‌رسد او با تحلیل دقیق و منصفانه توانسته شرایط کنونی را به خوبی درک کند و همچنین توانسته تحلیل دقیقی را مبنی بر این‌که اکثر فشارهایی که به جمهوری اسلامی وارد می‌شود برای تضعیف محور مقاومت است، ارائه کند.

صدرالحسینی در پایان افزود: امروز بر همه ثابت شده تنها کشوری که از تمامی هستی و دارایی خود برای حمایت از فلسطین و قدس شریف بهره می‌برد، جمهوری اسلامی است. البته مردم ما هم برای تحقق این هدف مهم کمک کرده‌اند و آن‌را ادامه خواهند داد.

نظرات شما

×

Comments are closed.