هاشمی از زبان مردم

۱۳۹۵/۱۰/۲۱

مردم عزاداری که روز گذشته سیاهپوش در آیین وداع با آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران حضور یافتند، از او به عنوان سیاست پیشه ای مردمدار یاد کردند که مسیر اعتدال را برگزید.

به گزارش  ایرنا، دانشگاه تهران و خیابان های منتهی به آن از ساعات اولیه صبح روز سه شنبه شاهد حضور مردم از اقشار گوناگون بود که برای وداع با یار دیرین امام و رهبری آمده بودند.

یکی از حاضران در این مراسم که به دلیل کهولت سن به سختی می توانست خیابان انقلاب را پیاده طی کند، در باره آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی از ابتدا با انقلاب بود و هنر اصلی ایشان ماندن با مردم تا لحظه آخر بود.

وی حضور پرشمار مردم در این مراسم را یادآور شد و تاکید کرد: این همه شوری که نزد مردم شاهدیم، بخاطر مردمداری وی بود؛ همین موضوع مهمترین اثری بود که از خود بر جای گذاشت.

وی از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان «متعادل کننده جریان های سیاسی کشور» یاد کرد و گفت: نبود ایشان بی شک فقدان عظیمی است.

وی ابراز امیدواری کرد، جناح های مختلف جامعه از این پس شرایط اعتدالی را که ایشان سمبل آن بودند، دنبال کنند و اجازه ندهند هیچ یک از جناح های سیاسی خیلی تند یا خیلی رادیکال اقدام کنند.

مرد میانسال دیگری که به همراه همسرش در این آیین حضور یافته بود، آیت الله هاشمی رفسنجانی را فردی بزرگوار توصیف کرد که حدود ۶۰ سال از عمر خود را در مبارزه و انقلاب گذراند و اگر تا همین اواخر، وجود ایشان نبود، بسیاری از اتفاقات مثبت سیاسی و اقتصادی در جامعه نمی افتاد.

وی علت حضور خود و همسرش را در این مراسم ادای احترام به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی برشمرد و ابراز امیدواری کرد راه و روش میانه روی و اعتدال آن انقلابی فقید در جامعه ادامه یابد تا کشور رو به آبادانی حرکت کند.

وی که خود را کارمند معرفی کرد، می گفت هاشمی رفسنجامی فردی اعتدال گرا بود و این شیوه را از ابتدای پیروزی انقلاب چه زمانی که رییس مجلس یا رییس جمهور بود، در پیش گرفت.

جوان دیگری که انگیزه حضورش در مراسم روز گذشته را ارادت ویژه به آقای هاشمی عنوان می کرد، از آیت الله فقید به عنوان کسی یاد کرد که همواره از مردم حمایت می کرد.

وی با بیان اینکه پس از نمازجمعه سال ۱۳۸۸ به ایشان علاقه مند شده است، اظهار داشت: ایشان سیاستمداری عملگرا بود.

این شهروند تهرانی تاکید کرد: آقای هاشمی معتقد بود شرایط جامعه تغییر کرده است و به همین دلیل در راه همراهی با مردم قدم برداشت و نبض جامعه همواره در دست ایشان بود.

وی خصوصیات بارز اخلاقی هاشمی رفسنجامی را مردمی بودن وی عنوان کرد و در پاسخ به این پرسش که آقای هاشمی وزنه ای در سیاست کشور بود، اظهار داشت: امروز مساله اصلی راه آقای هاشمی است؛ ایشان نمادی از جریانی بودند که به طور قطع پس از مرگشان ۱۰۰ درصد این مسیر ادامه می یابد.

یک زن میانسال نیز در حالی که عکس بزرگی از آیت الله هاشمی رفسنجانی در دست داشت، به خبرنگار ایرنا گفت: حضور جمعیت در مراسم تشیع جنازه ایشان، نشان داد که آیت الله هاشمی در دل مردم جای داشت؛ هرچند مدتی محجور مانده بود اما مردم به ایشان علاقه وافری داشتند.

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.