نوبخت: افق ۱۴۰۴ با حمایت بخش خصوصی محقق می‌شود

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که عصر دوشنبه ۱۱ بهمن‌ماه، در استانداری مرکزی برگزار شد گفت: توسعه تبلور یافته از اهداف مهم جمهوری اسلامی ایران است، در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به افق ۱۴۰۴ ایران شده است، در این افق، توسعه یافتگی و دست یافتن به علوم و فناوری جدید از مهمترین اهداف است و این توسعه یافتگی نیز جز با رفع موانع تولید در بخش‌های صنعتی و غیردولتی محقق نمی‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: برای رفع موانع تولید جلسات شورای برنامه‌ریزی استان بهترین فرصت است، که مسئولان استان‌ها باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند و با تعامل موثر دو طرفه در قالب گفت‌وشنود سعی در برطرف نمودن این موانع و ایجاد راهکار جدید داشته باشند.
نوبخت با اشاره به یازدیداز دو واحد صنعتی استان گفت: این واحدها دارای طرفیت‌های بالقوه‌ای هستند که باید از آن حمایت بیشتری شود زیرا آنچه بنده در این بازدیدها دریافتم این واحدها با کمتر از ۴۰ درصد از ظرفیت تولید خود در حال فعالیت هستند که این اصلاً خوب نیست زیرا کشور و دولت هم اکنون نیازمند رشد اقتصادی پویا است.
وی بیان کرد: خوشبختانه دولت چه در زمان تحریم و چه در زمان پسابرجام در زمینه رونق اقتصادی و رفع تورم، اقدامات بسیار مؤثری انجام داده است هم اکنون در فضای پسابرجام قیمت هر بشکه نفت را به ۵۰ دلار رسانیده‌ایم در صورتیکه در زمان تحریم قیمت هر بشکه نفت ما در بازار آزاد ۳۰ دلار فروخته می‌شد.
سخنگوی دولت ادامه داد: طبق گزارش آقای زنگنه وزیر نفت نزدیک به دو میلیون و نهصد هزار بشکه نفت و میعانات گازی در ماه گذشته از کشور ما صادر شده است اگر چه این رقم ماه به ماه در حال تغییر است ولی بطور متوسط ما در ماه بین دو میلیون بشکه نفتی و میعانات گازی صادر می‌کنیم.
نوبخت در پایان ضمن ابراز خرسندی از سفر خود به استان مرکزی گفت: برای من بسیار قابل تأمل بود که استان مرکزی که به عنوان استان صنعتی شناخته می‌شود مسئولین این استان در کنار توجه به بخش صنعت نگاه ویژه به مساله فرهنگ و دین و مذهب دارند.

نظرات شما

×

Comments are closed.