نهمین هواپیمای برجامی درآسمان ایران

۲ فروند هواپیمای جدید ATR به ناوگان هواپیمایی  کشور پیوست

گروه امورزیربنایی- با فرود دو فروند هواپیما ای.تی.آر در صبح روز پنجشنبه گذشته در فرودگاه مهرآباد تعداد هواپیماهایی که پس از برجام به ناوگان هوایی کشورمان پیوستند به عدد ۹ رسید.

با ورود این دو فروند هواپیمای ATR ، پنجمین و ششمین فروند از این نوع هواپیماها، پروازهای عملیاتی آنها در مسیرهای داخلی ایران ایر در مسیرهای کوتاه برد آغاز می‌شود.

سرپرست شرکت هواپیمایی ایران ایر در مراسمی که به همین منظور برپا شده بود، با بیان اینکه هنوز پیش پرداخت دهمین هواپیمای برجامی به طرف مقابل ارایه نشده است، اظهار داشت: پرداخت ۳۰۰ میلیون دلار از محل پول‌های بلوکه شده ایران در آمریکا به عنوان پیش پرداخت اولین هواپیمای بویینگ را تکذیب می‌کنیم.

فرزانه شرف بافی اظهار داشت: هواپیمای ATR 72 یکی از بهترین هواپیماها برای جغرافیایی ایران است موتور این هواپیما موتور جت است و حداقل مصرف سوخت و آلایندگی با حداکثر ایمنی دارد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر با بیان اینکه بهره برداری از این هواپیما بسیار ساده است  و به تجهیزات زمین نیازی ندارد، اظهار داشت: بنا داریم از این هواپیما برای شبکه های بین شهری استفاده کنیم.

شرف بافی با اشاره به تامین فاینانس قرارداد خرید هواپیماهای ایرباس و ATR گفت: فاینانس این هواپیماها از پیش تعیین شده و از آنجایی که این هواپیماها در بازه زمانی کوتاهی قابل بهره برداری و تولید هستند از منابع داخلی برای تامین فاینانس هواپیمای ATR استفاده خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: هرچند شرکت های اروپایی برای تامین فاینانس این هواپیماها اعلام آمادگی کردند اما ترجیح می دهیم از منابع داخلی برای فاینانس آن استفاده کنیم.

این مقام مسوول ادامه داد: برای جابجایی هزینه خرید این هواپیماها هیچ مشکلی نداریم و پیش از این هم مشکلی برای انتقال پول نداشتیم.

شرف بافی با بیان اینکه برای تامین فاینانس خرید هواپیماهای ایرباس ترجیح ما استفاده از منابع خارجی است، ادامه داد: در حال انجام مذاکرات فشرده با فاینانس ها هستیم هرکدام از شرکت های علاقمند، روش های فاینانس خود را ارایه دادند و پس از ارزیابی روش های مختلف، قرارداد فاینانس نهایی می شود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پیش پرداخت دهمین هواپیمای برجامی پرداخت شده است، گفت: پیش پرداخت برای دهمین هواپیما ارایه نشده است . از آنجایی که تولید این  هواپیماها در بازده زمانی کوتاهی انجام می شود به محض اینکه تولید این هواپیما شروع شود پیش پرداخت ها را هم می پردازیم.

وی تاکید کرد: طبق قرارداد، فرض بر این است که با آغاز فرایند تولید، پیش پرداخت ها پرداخت شود قرار بر این است که هفتمین هواپیمای ATR هم به زودی وارد ناوگان ایران ایر شود البته احتمالا با تعطیلات کریسمس مواجه خواهیم شد و شاید تحویل پس از اتمام تعطیلات باشد.

وی همچنین درباره شروع پروازهای منطقه ای هواپیمای ATR به کشورهای همسایه اظهار داشت: به زودی پرواز هواپیمای ATR به کشورهای همسایه آغاز می شود و این هواپیماها توانایی پرواز به مقاصد خارجی هم دارد.

شرف بافی همچنین با تاکید ارایه پیش پرداخت ۳۰۰ میلیون دلاری برای خرید هواپیمای بویینگ اظهار داشت: تمام آنچه که گفته می شود « ۳۰۰ میلیون دلار از پول های بلوکه ایران در آمریکا به عنوان پیش پرداخت به بویینگ ارایه شده است» را تکذیب می کنم.

تحویل ۱۴ هواپیمای ATR دیگر به ایران تا ۲ سال آینده

معاون فروش شرکت ATR در خاورمیانه هم در حاشیه برگزاری این مراسم با اشاره به تحویل ۶ فروند هواپیمای ATR به ایران، با بیان اینکه مجوز افک برای فروش هواپیمایی ATR در ایران تا سال ۲۰۱۸ اعتبار دارد، گفت: بنابراین ما برای تحویل همه ۲۰ فروند هواپیما، دو سال دیگر فرصت داریم.

میلکو راپولیبا با بیان اینکه خانواده هواپیماهای ATR برای پرواز در سراسر دنیا طراحی شده است، اظهارداشت: امیدواریم شاهد ادامه عملیات پروازی هواپیمای ATR در ایران باشیم.

وی افزود: تاکنون از زمان انعقاد قرارداد فروش ۲۰ فروند هواپیمای ATR به ایران ایر،‌ ۶ فروند هواپیما تحویل داده شده است و تحویل هواپیماهای دیگر هم در انجام می‌شود.

معاون فروش شرکت ATR در خاورمیانه، گفت: ما متعهد به همکاری‌های دوجانبه با ایران‌ایر هستیم و از این قرارداد پشتیبانی می‌کنیم و می‌توانیم همکاری خود را با ایران ایر توسعه دهیم.

معاون بازرگانی شرکت ATR در خاورمیانه با اعلام اینکه همکاری با ایران ایر تا تحویل تمام هواپیماها ادامه خواهد داشت، گفت: اطمینان می‌دهم که خانواده ایران ایر بعد از ۴ ماه استفاده از این هواپیماها، اشتیاق برای تحویل سایر ناوگان خود را داشته باشد.

وی با بیان اینکه هنگام ورود نخستین سری از هواپیماهای ATR هم اعلام کردیم که این شرکت خود را متعهد به پشتیبانی می‌داند، گفت: همچنان متعهد مانده‌ایم و به دنبال گسترش برنامه همکاری خود با ایران هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با خروج امریکا از برجام، تعهدات شما در قبال قرارداد با ایران ایر ادامه پیدا می کند، گفت: ما از ابتدا با چالش مجوز افک مواجه بودیم و مطمئن هستیم که پارامترهای شفافی وجود دارد و می‌دانیم چطور بر اساس پارامتر حرکت کنیم.

معاون بازرگانی ATR با تاکید بر اینکه برجام موارد شفاف و روشنی درباره مجوزهای افک دارد، اظهارداشت: در حال حاضر ریسک در این قرارداد وجود دارد اما اطمینان داریم تا حد ممکن بتوانیم تحویل هواپیماها را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: با آگاهی تمام از تصمیمات مقامات آمریکایی ما مجبور هستیم از زوایای مختلف به این قرارداد نگاه کنیم؛ مراحل مختلفی در اخذ این تصمیمات وجود دارد و ما فرصت فعلی برای تحویل هواپیماها استفاده خواهیم کرد.

مدیر فروش شرکت ATR در خاورمیانه تاکید کرد: مجوز افک برای فروش هواپیمایی ATR در ایران تا سال ۲۰۱۸ اعتبار دارد، بنابراین ما تا دو سال دیگر فرصت داریم تا ۲۰ فروند هواپیما را به صورت کامل تحویل دهیم.

وی هم چنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص زمان پشتیبانی های فنی از ایران گفت: بعد از فروش هواپیماها و تحویل کامل آنها متعهد به پشتیبانی هستیم.

جزییات بیمه نامه هواپیماهای جدید

مدیر بیمه های کشتی، هواپیما و حمل کالای بیمه ایران هم درباره مباحث مربوط به بیمه این هواپیماها اعلام کرد: تمامی هواپیماهای جدید خریداری شده توسط شرکت ملی هواپیمایی (هما) توسط این شرکت بیمه خواهد شد.

مجید رحمتی، با بیان اینکه بیمه ایران و هما قرارداد کلی برای بیمه هواپیماهای درحال پرواز و زمین گیر دارند، گفت: تمام هواپیماهای جدیدی که وارد ناوگان شرکت هما می‌شوند به طور خودکار تحت پوشش بیمه ایران قرار خواهند گرفت و هواپیماهای جدید خریداری شده نیز از این امر مستثنی نیستند.

وی توضیح داد که بیمه نامه های صادر شده برای هواپیماهای شرکت هما شامل بیمه مسئولیت سرنشینان، بیمه مسئولیت شخص ثالث و بیمه بدنه هواپیما می شود که کامل ترین نوع پوشش بیمه ای است.

مدیر بیمه های کشتی، هواپیما و حمل کالای بیمه ایران خاطرنشان کرد که در صورتی که هر سرنشین دچار مصدومیت شود تمامی هزینه های پزشکی برعهده بیمه ایران خواهد بود.

گفتنی است با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم های ظالمانه و با امضای قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیما توسط ایران ایر با شرکت های ایرباس ، بوئینگ و ATR، تاکنون ۳ فروند هواپیمای ایرباس و ۴ فروند هواپیمای ATR72 سری ۶۰۰ وارد کشور شده و با ورود این دو فروند هواپیما، هشتمین و نهمین هواپیمای برجامی وارد کشور می‌شود.

مدل سفارشی ایران ایر قادر است ۷۰ نفر را تا مسافت ۱۵۲۸ کیلومتر جا به جا کند و به خاطر استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته هزینه های عملیاتی آن به شدت پایین و مقرون به صرفه است.

این هواپیما قادر است در تمام شرایط جوی پرواز کند و به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته امکان فرود در سخت ترین شرایط جوی را نیز دارد.

نظرات شما

×

Comments are closed.