نصرت‌الله لطفی: معرفی اسلام حقیقی نیازمند هم‌افزایی نهادهای مدنی و متفکران پیشرو است

۱۳۹۶/۱۰/۱۲

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: نصرت‌الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره نقش مهم نهادهای فرهنگی در تثبیت ثبات سیاسی کشورهای منطقه در دوران پساداعش و عدم تکرار تروریسم در منطقه گفت: عصر پساداعش به معنای آن نیست که در آن دوران آرامش و اطمینان خاطر از نبود تهدید تروریستی داشته باشیم. در واقع تفکر داعش محصول یک تفکر افراطی جذب‌گراست و این تفکر مبتنی بر تحریک احساسات عاطفی است که می‌تواند از کاستی‌های موجود اجتماعی در جوامعی که استعداد مخاصمات فراوان را دارند سر برآورند.
وی افزود: بعد از نابودی داعش لازم است با افکار مسمومی که تروریست‌ها در ذهن مردم به خصوص جوانان رسوخ داده‌اند مقابله کرد و در مقابل، اسلام ناب را تبلیغ و معرفی کنیم تا مردم و نسل جوان با دین خود به خوبی آشنا شوند که در این مسیر علمای دینی و مراجع شیعه می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: در چنین شرایطی باید نهادهای مدنی و نهادهای فرهنگی، ورود به موقع داشته باشند و به وسیله هم‌اندیشی متفکران پیشرو، این کاستی‌ها ترمیم شوند. همچنین کشورهای عربی در دوران گذار باید به خواست‌های اجتماعی و سیاسی طبقات مختلف اجتماعی اهمیت دهند چون هرلحظه امکان دارد دوباره این تروریست‌ها احساسات مردم را تحریک و بحران دیگر را بی‌آفرینند.
لطفی در پایان با اشاره به این موضوع که از این به بعد کشورهای بحران‌زده نباید از توطئه‌های بعدی دشمنان غافل بمانند، گفت: بیشترین ضربه‌ای که جهان اسلام به ویژه خاورمیانه متحمل شده است از سوی آمریکا و صهیونیست‌ها بوده، بنابراین در فصلی جدیدی که برای کشورهای منطقه گشوده شده است باید هوشیارانه برخورد کنند و از این کشورها فاصله بگیرند.

نظرات شما

×

Comments are closed.