نصب هولوگرام تقلید نشدنی بر روی محصولات فرآوری شده زیتون

دبیر انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران خبر داد:

گروه تولید-دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران از آغاز طرح الصاق هولوگرام بر روی محصولات تولیدی روغن زیتون و زیتون پرورده خبر داد و گفت: این اقدام به منظور اطمینان بخشی به مصرف‌کنندگان و مقابله با عرضه محصولات تقلبی است.

به گزارش جهان اقتصاد از کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، محمدرضا هاتفی مینایی با اشاره به تماس‌های مکرر مصرف‌کنندگان با انجمن برای شناسایی روغن زیتون‌های مورد تایید انجمن، افزود: با توجه به عرضه روغن‌ زیتون، زیتون شور و پرورده غیر استاندارد در بازار و درخواست مصرف‌کنندگان برای معرفی محصولات مورد تایید انجمن، تصمیم گرفتیم تا با نصب هولوگرام‌های غیرقابل تقلید به مردم، محصولات دارای کیفیت را معرفی کنیم.

وی ویژگی هولوگرام مذکور را هفت رنگ و براق بودن آن دانست و افزود: بر روی هر هولوگرام کد شناسایی وجود دارد و شکل آن بیضی و تصویر دودست دوستی در میان آن قرار دارد که عبارت ‘انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران’ در بالا و پایین تصویر درج شده است.

به گفته وی، با توجه به اینکه در یک چاپخانه و با شماره رمز مخصوص به چاپ می‌رسد، امکان تقلید آن به طور تقریبی بعید خواهد بود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران تصریح کرد: یکی از وظایفی که از سوی وزارت صنعت، سازمان تعزیرات، سازمان استاندارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا به انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران واگذار شده است، مبارزه با روغن‌های تقلبی است که خوب و موفق عمل کردیم و توانستیم مانع توزیع این نوع روغن‌ها را در بازار شویم.

وی به توزیع برخی روغن‌زیتون‌های ارزان خارجی در بازار که با عبارت «پومیس» (تفاله زیتون)مشخص شده‌اند، گفت: روغن پومیس از تفاله زیتون و با استفاده از حلال‌های صنعتی به دست می‌آید که مصرف این نوع روغن به دلیل سرطان زایی آن در کشور ممنوع است و مصارف آن باید تنها در بخش صنعتی انجام شود.

وی اضافه کرد: اما به دلیل ارزانی روغن پومیس برخی از مصرف‌کنندگان از روی ناآگاهی از این محصول استفاده می‌کنند به طوری که اگر روغن خام زیتون، لیتری چهار دلار باشد این نوع روغن تفاله زیتون حدود یک دلار قیمت دارد که نشان از عدم سلامت آن برای مصارف خوراکی است.

نظرات شما

×

Comments are closed.