نخستین همایش بین المللی حلال در کازمتیک برگزار شد

۱۳۹۷/۰۲/۱۰

نخستین همایش بین المللی حلال در کازمتیک (لوازم آرایش و بهداشتی) به همت سازمان بین المللی سیتی وان باحضور همایون هاشمی نماینده‌ مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون غذا و دارو، محمد حسین قربانی نایب ‌رئیس کمیسیون  بهداشت درمان مجلس شورای اسلامی، بهفر مدیرکل آرایشی بهداشتی سازمان غذا و دارو، دهقان‌پور معاون غذا و دارو، احمدی‌مقدم مدیرعامل سیتی‌وان، اسلامی‌تبار مدیرکل  بازرسی سازمان غذا و دارو ، موسوی رییس پژوهشکده‌ی مصلحت نظام،کیانی عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان آرایشی و بهداشتی، علم‌بیگی رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان آرایشی و بهداشتی ایران و گشایشی رئیس انجمن واردکنندگان آرایشی و بهداشتی ایران  روز جمعه، هفتم اردیبهشت ماه جاری در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
​به گزارش خبرنگار  ما ، در ابتدای این همایش نعمتی، مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان سیتی‌وان به تشریح اهداف سازمان سیتی وان(گردشگری حلال) پرداخت و گفت: با توجه به احقاق گسترش عرصه‌ محصولات ایرانی با کیفیت و استاندارد جهانی در بازار مصرف دنیا سازمان بین‌المللی سیتی‌وان حدود دو دهه فعالیت پژوهشی، تحقیقاتی و علمی بنیان نهاده شد و با دریافت مجوزهای داخلی و بین‌المللی در ۲۲ شاخه آغاز به فعالیت کرد.

نعمتی ادامه داد : سازمان بین‌المللی سیتی‌وان با انجام تمهیدات لازم در برگزاری این کنفرانس قصد دارد تا شرایطی را فراهم کند که فعالان بخش لوازم آرایشی و بهداشتی ضمن آگاهی از آخرین اطلاعات علمی و دستاوردهای پژوهشی این حوزه بتوانند بیش از پیش بر دانش فنی خود در زمینه‌ی حلیت، کلیت و سلامت اضافه کنند.

در ادامه این کنفرانس هاشمی، نماینده‌ مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون غذا و دارو بیان کرد: در مجلس شورای اسلامی به موضوعات اساسی کشور بر اساس شرایط حاکم بر جامعه وزن می‌دهند، فراکسیون‌هایی تشکیل می‌شود و تعداد افرادی که در این فراکسیون‌ها حاضر می‌شوند، حائز اهمیت است.

بهفر، مدیرکل محصولات آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو که از دیگر سخنرانان این مراسم بود، در خصوص محوریت برگزاری همایش گفت: یکی از برنامه‌هایی که اداره‌کل محصولات آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در نظر دارد، تشکیل کارگروه‌های کارشناسی در جهت همسان‌سازی آیین‌نامه‌های اجرایی در زمینه‌ تولید مطابق با استانداردهای رایج و جدید اتحادیه‌ اروپا است تا از این طریق بستری مناسب جهت تولید و صادرات فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی ایران فراهم شود.

همچنین بقایی، دبیر اولین کنفرانس بین المللی حلال در کازمتیک اظهار داشت: استفاده از محصولات کازمتیک می‌تواند در بهبود مد، ظاهر و افزایش اعتماد به نفس ما کمک قابل توجهی داشته باشد و طبق تحقیقات صورت‌گرفته  بر اساس مصرف‌کنندگان که بیش از ۶۰ درصد مردم هستند، اعتقاد داشتند محصولات کازمتیک در حفظ تندرستی، ظاهر، اعتماد به نفسشان تاثیر مثبت داشته و بیش از ۴۰ درصد هم عقیده داشتند که این محصولات در زندگی اجتماعی، رابطه و احساس خانوادگی و حرفه‌ای و نیزسلامت‌شان موثر بوده است. در هر حال بیش از ۸۸ درصد از مردمی که در اروپا مورد پرسشگری قرار گرفتند زندگی بدون استفاده از محصولات کازمتیک را خیلی سخت عنوان کردند.

بقایی در ادامه بیان داشت : دنیای فرمولاسیون محصولات کازمتیک سرشار از نوآوری، ابتکار و به کارگیری خلاقیت‌های هنرمندانه است. بنده عقیده دارم که در حقیقت یک فرمول ساز به صورت خلاقانه و هنری فرمولاسیون را خلق می کند نه کپی .

در ادامه کیانی، عضوهیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان آرایشی و بهداشتی نیز با اشاره به اینکه تولید کالای حلال و بیزنس ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند، در این ارتباط افزود: هم اکنون مرزهای اقتصادی دنیا در حال تغییر سریع است و مرزهای اقتصادی نیز تبعیت چندانی از مرزهای جغرافیایی ندارند؛ بر این اساس باید به دنبال استراتژی‌های متفاوتی باشیم تا بتواند یک بیزینس، یک تفکر و یک ایده‌ تجاری را تقویت کند.

نظرات شما

×

Comments are closed.