نارضایتی دانشجویان از وزیر پیشنهادی علوم

علیرضا امامی فرد-گروه سیاسی

بعد از آنکه صحبت پیشنهاد منصور غلامی به عنوان وزیر علوم مطرح شد، موجی از مخالفت ها در میان نمایندگان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی، دانشجویان و حامیان حسن روحانی ایجاد گردید. بسیاری از دانشجویان مخالف با هشتگ دانشگاه_تنها_نیست طوفان توئیتری به راه انداختند و مخالفت خود را با معرفی ایشان اعلام کردند. اما علاوه بر مردم و دانشجویان، نمایندگان مجلس هم انتخاب غلامی را بر خلاف وعده های انتخاباتی حسن روحانی می دانند و باید دید که امروز نمایندگان به رئیس دانشگاه بوعلی رای اعتماد خواهند داد یا خیر. مخالفت عده کثیری از اصلاح طلبان به علت سابقه نه چندان موفق ایشان در شیوه مدیریتشان در دانشگاه است. به نظر می رسد که چند موضوع حساسیت انتخاب سکان دار این وزارتخانه را بالا برد. عدم معرفی وزیر زن و مطابق نبودن با وعده های انتخاباتی آقای روحانی، رای اعتماد گرفتن چند وزیر و ناراضی بودن حامیان راه اعتدال و اصلح طلبی از انتخاب ها و برخی از رفتارهای بحث برانگیز در زمانی که این وزارتخانه با سرپرست اداره می شد، همه چیز را دست به دست هم دهد تا معرفی آقای غلامی بحث برانگیز باشد. به همین خاطر جهان اقتصاد با میرزایی نیکو نماینده مجلس شورای اسلامی گفت و گویی داشته که ادامه می خوانید:

با توجه به صحبتهایی که با سایر نمایندگان داشته اید، آیا نمایندگان اصلاح طلب با حضور آقای غلامی در وزارت علوم موافقت می کنند یا خیر؟

امروز صبح جلسه ای با حضور اصلاح طلبان و آقای غلامی برگزار می شود تا ایشان در فراکسیون برنامه خود را ارئه دهند و موافقان و مخالفان در رابطه با ایشان اظهار نظر کنند.

با توجه به سابقه آقای غلامی نمی توان نظر قاطعی داد؟

فعلا نمی توانیم محکم در رابطه با عملکرد ایشان صحبت کنیم. رئیس کمیته قبل از آنکه در رابطه با ایشان تحقیق کنند نظر منفی داشتند اما بعد از بررسی دیدگاهشان نسبت به آقای غلامی تغییر کرد. به طور کلی این نظر فراکسیون است اما اگر نظر شخصی من را بخواهید باید بگویم که گزینه مناسبی برای وزارتخانه علوم نیستند و فکر می کنم ایشان گزینه بیستم برای این وزارتخانه هستند و طبیعی است که گزینه مناسبی نخواهند بود. این انتخاب مورد تایید دانشجوها، اساتید و معاونین وزارتخانه نیست. گرچه باید این مورد را نیز اضافه کنیم که آقای روحانی با محدودیت هایی مواجه بودند و همین امر باعث شده تا نتوانند به درستی گزینه ای را معرفی کنند.

این محدودیت ها چیست؟

آقای روحانی باید با چند بخش مختلف هماهنگی لازم را برقرار کند و از آنها نیز در رابطه با انتخاب وزیر مشورت بگیرد.

آیا با توجه به این محدودیت ها مردم رای دهنده معترض نخواهند بود؟

بله، این بحث نیز مطرح است و اصحاب رسانه باید این موضوع را روشن کنند.

 

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.