ممنوعیت ارزهای رمزی در کره جنوبی

علی حیدری – ورود ارزهای رمزی مانند بیت کوین طی سالهای اخیر در کنار سود و ضررهای عجیب ، برای سیاست گذاران سراسر دنیا ابهاماتی ایجاد کرده است . با گسترش علم بعید نیست روزی ساختار مالی قدرتهای اقتصادی تغییرات چشمگیری داشته باشد . دنیای پیش رو ساخته سیاستمداران کهنه کار و پیر نیست دنیای جدید را خلاقهای بی نام می سازند .

بیت کوین : این ارز رمزی بهمراه سایر ارزهای هم قطارش سال گذشته میلادی بی نظمی خاصی در بازار ایجاد کردند ، یک شرکت مشاور وال استریت طبق مطالعاتش در زمینه این ارز ، ارزش واقعی بیت کوین را برای سال ٢٠١٨ میلادی ١٧٨٠ اعلام کرده است بعبارتی بیت کوین طبق این محاسبات حباب دارد ! زنگ خطر جدی برای بسیاری از سرمایه گذاران جوان !

بیت کوین در کره جنوبی : وزیر دادگستری کره جنوبی خبر طرح ممنوعیت ارزهای رمزی را هفته گذشته اعلام کرد ، خبری که در صورت تحقق می تواند این ارز را تا مرز شش هزار دلار در لحظه نزولی کند .

بیت کوین در ایالات متحده امریکا : ماه آینده سنا در مورد بیت کوین و اثر آن بر بازار مالی تشکیل جلسه می دهد .  در این جلسه رییس معاملات آتی کالا نیز حضور دارد ، هر نوع تصمیم و یا خبر خروجی از خبرگزاری ها بر تمام بازار اثر شدید خواهد گذاشت .

در اقدامی پیش گیرانه برخی شرکتهای امریکایی بیت کوین را از شیوه های پرداخت و خرید سبد خود حذف کردند تا این لحظه مهمترین شرکت مایکروسافت است .

با تمام این نوسانات تام لی مدیر یک شرکت مالی تحقیقی در امریکا در گفتگو با CNBC اعلام داشت : ” بیت کوین در سال جدید می تواند تا دو برابر افزایش قیمت داشته باشد و حتی این ارز رمزی جانشین S&P می شود .

در این آشفته بازار بعید نیست روزی ارزهای رمزی بخشی از سبد دارایی باشند و در این میان بیت کوین جانشین انس طلا شود .

نظرات شما

×

Comments are closed.