مسئول ایرانی؛ بِرِس به داد اقتصاد جهانی

علی حیدری – خبر عجیبی که ابتدا بهتره بدونیم این‌که این هفته اگه تکنیکالیست هستید حمایت، مقاومت الگوها و حتی الیوت کار می‌کنید از دیدن روند کُند حمایت و مقاومت‌های سُست و غیر قابل قبول شوکه خواهید شد.
اگر فاندامنتال کار هستید و پیرو اخبار و حواشی حتی شایعات بهتره بدونید که بازار ممکنه این هفته به خبرهای مثبت پاسخ روشنی نده! حتی ممکنه در یک خبر خوب واکنش صعود مناسب نبینید .
اگر ستاره شناسی کار می‌کنید که بخاطر هوای آلوده و گرد و خاک برخی شهرهای ایران، رصد آسمان برای شما بی‌نتیجه است.
خلاصه تحت هر شرایط و تابع هر آداب و شیوه برای معامله‌گری باشید این هفته، از اون هفته هاست که هیچ ساز مشخصی نداره.
بیت کوین: تا نزدیک بیست هزار دلار صعود کرد و در یک لحظه سی درصد سقوط داشت شایعات بازار را فرا گرفت آیا دوران ارزهای رمزی به پایان رسیده است ؟ شاید عده‌ای در پایان سال میلادی سودهای خود را بستند و به تعطیلات رفتند . شاید ساختار مالی سال جدید ابهام و حرف‌های جدیدی دارد که هیچ سالی بخود ندیده است.
یورو: کاتالونیا و پیروزی حزب استقلال طلب در انتخابات پارلمان تردیدهای دوباره‌ای را در دل اتحادیه اروپا ایجاد کرد. بحران پناه جویان و حملات تروریستی زخم‌های سال کهنه بودند که در سال جدید نیز با یورو همراه هستند. آیا یورو علی‌رغم تحلیل الیوت می‌تواند تا ١.٢٠٠۴ صعود کند یا عواملی فراتر از دخالت بشری در این ارز مهم دخیل خواهند بود؟
دلار: آقای ترامپ یک وعده انتخاباتی‌اش را بالاخره به ثمر رساند طرح اصلاح مالیات ترامپ مراحل تکمیلی را به پایان رساند اما بازار واکنش خاصی به این طرح نداشت ابهام عجیبی که باعث تعجب تحلیل‌گران شد. آیا دلار در سال جدید میلادی می‌تواند با وجود افزایش نرخ بهره سه مرحله ای روند صعودی مناسبی داشته باشد آیا در سال جدید میلادی دلار کماکان می‌تواند ارز مورد اعتماد بازار باشد؟
این هفته را با آرامی سپری می‌کنیم و امیدواریم حال اقتصاد سال جدید میلادی قدرت‌های اقتصادی مانند بودجه ٩٧ ایران عجیب و نامفهوم نباشد پیشنهاد می‌کنم که سران دولت‌های اقتصادی از مسئولان دولتی و منصوبان خصولتی‌ها درایران جهت بهره‌گیری مناسب، سوق به آشوب و بی‌نظمی اقتصادی، مشاوره بگیرند. این‌طوری حداقل فارکس کاران ایرانی چون آشنا به اقتصاد داخلی خاص هستند در دنیا می درخشند و افتخاری جدید می‌آفرینند. والا !

نظرات شما

×

Comments are closed.