مدیر کل راه وشهرسازی لارستان خبر داد : با اتمام آسفالت آبنمای درز و سایبان لارستان به استان کرمان متصل شد

غلامرضا امیری
لارستان-خبرنگار جهان اقتصاد

 

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان ، مهندس محمدرضا باقری فرد مدیر کل راه وشهرسازی لارستان از اتمام آسفالت آبنمای درز و سایبان لارستان و اتصال به استان کرمان خبر داد.


باقری فرد اظهارداشت : محور لار – درز و سایبان – حاجی آباد و کرمان به لحاظ کاهش بیش از صد کیلومتری مسیر لارستان به استان کرمان ومشهد مقدس از اهمیت زیادی برخوردار بوده که با پیگیری های مستمر و تلاش پرسنل این اداره کل عملیات آسفالت آبنمای درز و سایبان به پایان رسید و لارستان به شرق استان هرمزگان و استان کرمان متصل شد.
وی افزود : با بهربرداری از این آبنما دسترسی مردم لارستان و منطقه درز و سایبان به ایستگاه راه آهن زاهد محمود میسر و همچنین مردم لارستان با تردد از این محور در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند به استان کرمان و مشهد مقدس برسند به طوری که فاصله لارستان تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود ۱۷۰ کیلومتر – لارستان تا حاجی آباد ۲۰۰ کیلومتر – لارستان تا سیرجان ۳۳۰ کیلومتر – لارستان تا کرمان ۴۵۰ کیلومتر می شود.
باقری فرد ادامه داد : یکی دیگر از ویژگی های این مسیر دسترسی مردم غرب و شرق استان هرمزگان است بطوری که مردم حاجی آباد و بستک از این مسیر به عنوان کوتاهترین مسیر تردد کنند. وی تصریح کرد : مردم استان کرمان و شرق استان هرمزگان برای دسترسی به منطقه انرژی بر پارس جنوبی و همچنین عسلویه می توانند از این مسیر به عنوان کوتاهترین مسیر استفاده نمایند . مدیر کل راه وشهرسازی لارستان در پایان خاطرنشان کرد : طول این آبنما ۳۰۰ متر است که در مواقع بارندگی تمامی عرض این رودخانه پر از آب می شود و بیش از ۱۷۵ لوله با قطر دو متر در محل نصب شده است و چهار دیواردستک پل در دو طرف این آبنما ساخته شده است و چندی پیش ۵ کیلومتر از راه ارتباطی از ابتدای این آبنما تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود نیز آسفالت وبه بهره برداری رسید.

نظرات شما

×

Comments are closed.